Węgiel

i

Autor: www.pixabay.com

Tani węgiel w Tarnowie. Miasto rozpoczęło sprzedaż surowca po preferencyjnych cenach

2022-12-05 9:46

Tarnów rozpoczął sprzedaż węgla po preferencyjnych cenach. W piątek, 2 grudnia 2022 roku, miasto odebrało ze składu w podtarnowskich Koszycach pierwszą partię surowca wynoszącą 155,7 tony. Została ona zmagazynowana w obiektach Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, a pierwsze dostawy do uprawnionych mieszkańców wyruszyły w poniedziałek, 5 grudnia.

Tarnów rozpoczął sprzedaż węgla po preferencyjnych cenach

Do Tarnowa dotarła pierwsza partia rządowego węgla, a Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej rozpoczęło już jego dystrybucję. Miasto do końca bieżącego roku otrzyma od Polskiej Grupy Górniczej 525,5 tony węgla. Odpowiada to zamówieniom złożonym przez mieszkańców uprawnionych do zakupu surowca po preferencyjnych cenach w Centrum Usług Społecznych. Zapotrzebowanie, jak informuje tarnowski magistrat, jest obecnie wyższe, ale spółka zadeklarowała, że wraz ze wzrostem zainteresowania będzie możliwość dodatkowego zamówienia.

– Pierwsza partia węgla (155,7 tony) została odebrana ze składowiska w Koszycach, dotarła do Tarnowa i została zmagazynowana w obiektach MPGK przy ul. Komunalnej w miniony piątek (2 grudnia) wieczorem. Węgiel będzie dystrybuowany wśród mieszkańców Tarnowa według kolejności zgłoszeń. Wszyscy mogący odebrać węgiel w pierwszej kolejności zostali zawiadomieni o tej możliwości (z dostawą do domu lub odbiór osobisty w MPGK). Większość odbiera węgiel z usługą dostarczenia na miejsce. Pierwsze ciężarówki MPGK już wyjeżdżają z węglem do odbiorców – informuje Ireneusz Kutrzuba, rzecznik prasowy prezydenta Tarnowa.

Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela ustalił, że koszt jednej tony węgla dla mieszkańców uprawnionych do zakupu po preferencyjnej cenie wyniesie 1950 złotych. Ponadto MPGK dostarczy surowiec do wyznaczonego przez kupującego miejsca w granicach administracyjnych miasta w cenie 50 złotych od tony.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ: Kultowe prezenty na mikołajki w PRL. Kto tego nie dostał?

Pytanie 1 z 10
Poza zbliżoną ceną, klasowe prezenty mikołajkowe musiały mieć:
Przysięga żołnierzy WOT w Tarnowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE