Szukasz mieszkania? Ruszył nabór wniosków na nowe lokale TTBS

2021-07-19 15:08
TTBS Mieszkania na start
Autor: TTBS/materiały prasowe Ruszył nabór wniosków dla przyszłych lokatorów mieszkań budowanych przez TTBS

Już można składać potrzebne dokumenty. W poniedziałek, 19 lipca, rozpoczęło się przyjmowanie wniosków od osób zainteresowanych zamieszkaniem w kolejnym bloku budowanym przy ulicy Sportowej przez Tarnowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Sprawdź, kto może liczyć na dodatkowe punkty przy ocenie!

Przyszli lokatorzy mieszkań w budynku przy ul. Sportowej 7B w Tarnowie już mogą składać wnioski. Lokale w obiekcie realizowanym przez Tarnowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, będą przyznawane w ramach programu „Mieszkania na start”. Procedurę naboru podzielono na dwa etapy. Zainteresowani będą mogli liczyć na przyznanie punktów za spełnienie kryteriów pierwszeństwa, sprawdzana będzie również tzw. zdolność czynszowa. Kogo premiuje system?

Top 10 komedii romantycznych. Te filmy o miłości musisz obejrzeć

Na dodatkowe punkty będą mogły liczyć między innymi rodziny z dziećmi, młodzi do 35 roku życia, osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności, seniorzy, posiadacze książeczek mieszkaniowych oraz osoby partycypujące w kosztach budowy. Program ma być zachętą do osiedlania się w Tarnowie. Żadna z osób w danym gospodarstwie nie może być właścicielem lokalu ani budynku mieszkalnego. Zasady przyznawania punktacji określono dokładnie w uchwale tarnowskiej Rady Miejskiej. Nabór rusza 19 lipca i potrwa do 20 sierpnia. Do tego czasu zainteresowani zamieszkaniem w nowych lokalach mogą składać wnioski i niezbędne dokumenty.

W sumie w budynku przy ulicy Sportowej 7B w Tarnowie powstanie 50 mieszkań jeno i dwupokojowych. Będą miały powierzchnię od 30 do ponad 53 metrów kwadratowych. Do dyspozycji lokatorów będą dwupoziomowe garaże, z myślą o najmłodszych powstanie plac zabaw. Przewidywana stawka czynszu będzie tam wynosiła 13 złotych za jeden metr kwadratowy. Lokatorzy będą mogli liczyć na dopłaty do czynszów w ramach programu „Mieszkanie na start”. Trzyosobowa rodzina może dzięki temu zyskać nawet 300 złotych miesięcznie. Pierwsi mieszkańcy będą mogli się wprowadzić w ostatnim kwartale przyszłego (2022) roku. Szczegóły dotyczące naboru znajdują się na stronie TTBS.