Szpital polowy w Tarnowie

i

Autor: Łukasz Grygiel W centralnej części hali rozmieszczonych zostanie ok. 200 łóżek

Ruszyła budowa szpitala polowego w Arenie Jaskółka Tarnów. „To nie kwestia dni, ale tygodni”

2020-11-09 11:52

Do szpitala polowego pierwsi chorzy mogą trafić już grudniu. Taką wizję kreśli prezydent Tarnowa. Intensywne prace przygotowawcze dotyczą Areny Jaskółka w Mościcach. Docelowo w obiekcie znajdzie się ok. 200 łóżek dla osób zakażonych koronawirusem z terenu miasta i powiatu tarnowskiego. W Eska Tarnów sprawdzamy, kiedy realnie może zacząć funkcjonować szpital polowy.

Zaadoptowana do celu leczniczych ma zostać hala Jaskółka w Mościcach. Wymaga to jednak wielu dodatkowych prac.

- Przygotowania specjalnej nawierzchni, wykładzin na podłodze, zamontowania ścian odgradzających, instalacji tlenowych, wzmocnienia instalacji elektrycznej lub doposażenie w dodatkowe agregaty. Ważne są również dodatkowe gniazdka o różnym napięciu. To nie są prace, które nawet w takim szybkim reżimie można wykonać od razu. To nie jest kwestia dni, ale tygodni -mówi Michał Wrzosek – rzecznik prasowy firmy Budimex, która wykona szpital polowy.

Sporym problemem może okazać się budowa instalacji tlenowej. Firma jednak, jeszcze przed podpisaniem stosownej umowy, zaczęła poszukiwania dostawcy potrzebnych materiałów. To nie jest łatwe, bo przy budowie wielu takich obiektów w Polsce, zapotrzebowanie jest duże. Hala Jaskółka w Mościcach została wybrana ze względu na przestrzenną i nowoczesną infrastrukturę.

- Zespół koordynujący został podzielony na dwie części. Jeden zajmuje się aspektami technicznymi, drugi – medycznymi. Obieket jest chwalony za swoją uniwersalność i układ, który pozwala go dostosować do potrzeb medycznych - mówi prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

Koszty budowy szpitala wziął na siebie jeden z największych banków w Polsce.

Most w Ostrowie. Trwa budowa kładki technologicznej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE