Szczepienie z niespodzianką. Pacjenci w Burzynie dostaną mapy turystyczne

2021-06-16 12:45 Justyna Świderska
Punkt szczepień
Autor: Justyna Świderska Punkt Szczepień Powszechnych w Burzynie ma dodatkową pulę preparatów

To nowy pomysł, który ma zachęcić mieszkańców regionu do korzystania ze szczepień przeciwko COVID-19. Punkt Szczepień Powszechnych w Burzynie, który jest prowadzony przez Centrum Zdrowia Tuchów, będzie rozdawał pacjentom mapy z atrakcjami turystycznymi regionu. Jednak kto pierwszy, ten lepszy. Na upominki mogą liczyć ci, którzy zarejestrują się najszybciej.

Można przy jednej okazji zadbać o zdrowie i poznać atrakcje regionu. To nowy pomysł Centrum Zdrowia Tuchów. Placówka, która w Punkcie Szczepień Powszechnych w Burzynie realizuje szczepienia przeciwko COVID-19, teraz zaszczepionym osobom chce wręczać mapy. Na taki nietypowy upominek u progu wakacji może liczyć 200 pacjentów, którzy jako pierwsi zgłoszą się po przyjęcie preparatu. Otrzymają wydawnictwa promujące region, przekazane przez samorząd Tuchowa. To przewodniki: Pogórzański Szlak Dumy z Niepodległej, Katalogi Atrakcji Turystycznych Małopolski, mapy turystyczne województwa oraz mapy gminy Tuchów.

Akcja promocyjna ma związek z tym, że placówka w Burzycie otrzymała dodatkowe szczepionki firmy Pfizer. Dzięki temu, w ciągu trzech tygodni możliwe będzie przyjęcie tu obu dawek preparatu. W maju w tamtejszym Punkcie Szczepień Powszechnych zaszczepionych zostało ponad 3 100 osób. Jak wynika z zebranych danych, to nie tylko mieszkańcy powiatu tarnowskiego, ale również osoby z innych regionów, które przyjeżdżały tu specjalnie, aby w dogodniejszym terminie przyjąć preparat.

Autor kryminałów nowym lektorem w pociągach Kolei Dolnośląskich

„W Punkcie Szczepień Powszechnych szczepili się także cudzoziemcy, wśród których dominowali Ukraińcy. Na przyjęcie pierwszej dawki szczepionki jeszcze w tym tygodniu ma szansę 500 kolejnych osób. Warunkiem jest ukończenie przez nich 16. roku życia. Na szczepienia zaproszone są także osoby, które pierwszą dawkę przyjęły za granicą i przyjechały do kraju. Prócz preparatu Pfizera dotyczy to także szczepionek firmy Moderna oraz AstraZeneca” - informuje Centrum Zdrowia Tuchów.

Osoby które będą chciały przyjąć szczepionkę w Punkcie Szczepień Powszechnych w Burzynie muszą się wcześniej zarejestrować. Można to zrobić między innymi telefonicznie, pod numerem: 536 180 975. Punkt działa w budynku miejscowego Domu Kultury, przy samym wjeździe do miejscowości, dlatego łatwo do niego trafić. Na chętnych czekają trzy stanowiska. Każdy pacjent najpierw wypełnia ankietę, następnie odbywa krótką rozmowę, podczas której wyjaśniane są ewentualne wątpliwości, a następnie jest szczepiony. Każdej osobie od razu wyznaczany jest termin drugiego szczepienia.

Specjaliści przekonują, że szczepienia pozwolą szybciej wrócić do normalności. Nie uchronią przed zachorowaniem, ale podobnie jak w przypadku grypy, złagodzą przebieg choroby, skrócą jej czas i zapobiegną ciężkim powikłaniom. Z badań wynika, że ryzyko zakażenia osób w pełni zaszczepionych jest mniejsze o 91 procent.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl