Sylwestra na rynku w Tarnowie nie będzie. Jak mieszkańcy powitają Nowy Rok?

2022-12-28 8:11
Ratusz Tarnów
Autor: Justyna Świderska Pod Ratuszem zabawy sylwestrowej w tym roku nie będzie

Nie będzie sylwestrowej zabawy na tarnowskim rynku. Po raz trzeci z rzędu miasto zrezygnowało z organizowania hucznego powitania Nowego Roku wspólnie z mieszkańcami. Powodem są konieczne oszczędności. Mimo wszystko urzędnicy zachęcają tarnowian do przychodzenia pod ratusz w ostatnim dniu roku.

W domach, na imprezach w klubach, u znajomych. Tak tarnowianie będą mogli witać nadejście Nowego Roku. Nie będzie natomiast hucznej imprezy sylwestrowej z muzyką i pokazem sztucznych ogni albo laserów w sercu miasta. Już po raz trzeci Tarnów nie organizuje plenerowej zabawy dla mieszkańców w ostatnim dniu roku.

- Przez dwa poprzednie lata powodem rezygnacji z organizowania imprezy sylwestrowej była pandemia koronawirusa. Tym razem powód jest inny – chodzi o pieniądze. Rok dobiega końca, a finansów nie ma. Tak jak wszyscy, także miasto oszczędza, więc ze względu właśnie na oszczędności tej imprezy sylwestrowej również w tym roku, niestety, nie będzie – mówi Marcin Sobczyk, dyrektor Wydziału Kultury w Urzędzie Miasta Tarnowa.

POSŁUCHAJ: o wydarzeniach i kondycji kultury mówi Marcin Sobczyk, dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miasta Tarnowa

Mimo rezygnacji z organizowania plenerowej zabawy sylwestrowej, urzędnicy jednak zachęcają mieszkańców miasta, by w ostatnim dniu roku przychodzili pod ratusz. W gronie rodziny i przyjaciół mieszkańcy będą się tu mogli spotkać i powitać Nowy Rok, bo chociaż muzyka z głośników nie popłynie, to rynek będzie dostępny dla wszystkich chętnych.

Brawurowa akcja 91-latki. Powstrzymała napad na bank w Przemyślu

Również ostatni miesiąc roku 2022 zapowiada się dość ubogi pod względem wydarzeń kulturalnych organizowanych przez podlegające miastu instytucje. Zabraknie tradycyjnego i cieszącego się popularnością wśród mieszkańców kiermaszu świątecznego na Rynku. W kalendarzu na grudzień są wprawdzie pojedyncze imprezy organizowane przez poszczególne placówki, jednak nie ma ich zbyt wielu.

- Paradoksalnie, to wynik nie tylko koniecznych oszczędności, ale także naszych wieloletnich obserwacji. Wynika z nich, że w grudniu tarnowianie wykazują zdecydowanie mniejsze zainteresowanie udziałem w wydarzeniach kulturalnych, niż w innych miesiącach. Przed końcem roku mieszkańcy mają już inne zajęcia, zbliżają się święta, są zobowiązania rodzinne. Dlatego warto śledzić strony poszczególnych instytucji, bo tam zapowiadane są wszystkie planowane jeszcze w grudniu wydarzenia – mówi dyrektor Sobczyk.

Grudniowe atrakcje przygotowuje natomiast Rada Osiedla Starówka w Tarnowie. W niedzielę, 18 grudnia, od 9:00 do 13:00 na placu handlowym Burek będzie się odbywała świąteczna edycja tradycyjnego Bazaru na Starówce. Natomiast o 16:30 w kościele św. Maksymiliana Kolbego zaplanowano wspólne śpiewanie kolęd i degustację świątecznych przysmaków. Na koniec rozstrzygnięty zostanie konkurs na piernik z motywem tarnowskiej Starówki i strój jasełkowy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. TO wydarzyło się w 2022 roku. Myślisz, że będzie łatwo? Pomyśl jeszcze raz!

Pytanie 1 z 15
Niewątpliwie największym (i zarazem najgorszym) wydarzeniem mijającego roku była bandycka napaść Rosji na Ukrainę. Dziś mamy...
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE