Świąteczne warsztaty w Tarnowie. Pasaż Odkryć zaprasza na zajęcia dla całych rodzin

2022-11-30 15:15
Święta
Autor: Pixabay

Pasaż Odkryć w Tarnowie organizuje specjalne zajęcia z okazji Mikołajek. Przy Rynku 4 odbędą się warsztaty naukowe dla całych rodzin. Uczestnicy będą mogli m.in. projektować, wykonywać samodzielnie przedmioty oraz wziąć udział w eksperymentach.

To pierwsze w Tarnowie spotkanie naukowo-świąteczne. Niedawno otwarty Pasaż Odkryć zaprasza mieszkańców na specjalne zajęcia przygotowane przez różne pracownie działające w placówce. Uczestnicy będą mieli do wyboru warsztaty przyrodnicze, inżynierskie, plastyczno-manualne oraz stolarskie. Nie zabraknie też ciekawostek zapewnionych przez planetarium astronomiczne.

Warsztaty zaplanowano na niedzielę 4 grudnia. Rozpoczną się one po godzinie 10 i potrwają do późnego popołudnia. Zaproszeni są wszyscy mieszkańcy bez względu na wiek. Oprócz samych zajęć pracownicy Pasażu Odkryć zapewnią też wizytę Mikołaja oraz wspólne robienie zdjęć.

– Będą to zdjęcia z dedykacją od św. Mikołaja, który będzie też rozdawał słodycze, więc myślę, że każde dziecko wyjdzie uśmiechnięte. Oczywiście na te warsztaty zapraszamy z rodzicami. Chcemy też przez to promować nasze pracownie, które otwieramy w grudniu. Jest możliwość, żeby pójść sobie na warsztaty, a później na ekspozycję, dzięki czemu można spędzić u nas bardzo dużo czasu. Każdy zabierze też ze sobą zrobioną przez siebie rzecz na pamiątkę – zachęca Joanna Babula, zastępca kierownika Pasażu Odkryć.

Wszystkie zaplanowane zajęcia będą trwały 1 godzinę.

  • Pracownia astronomiczna: godz.10:15 –11:15

Oprowadzenie z przewodnikiem 11:30 – 13:00

  •  Warsztaty "Mała inżynieria": godz.12:15 –13:15
  • Warsztaty w stolarni: godz.12:15 –13:15

Oprowadzenie z przewodnikiem 13:30 – 15:00

  • Warsztaty przyrodnicze: godz. 13:45 – 14:45
  • Warsztaty w stolarni: godz.13:45 – 14:45

Oprowadzenie z przewodnikiem 15:00 –16:30

  •  Pracownia przyrodnicza: 16:45

Liczba miejsc na warsztaty mikołajkowe w Pasażu Odkryć jest ograniczona. W przypadku dużego zainteresowania powstanie kolejna grupa zajęciowa. Rodzice mogą zapisywać swoje dzieci osobiście w placówce lub telefonicznie. Szczegóły można znaleźć na stronie Pasażu Odkryć.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

Czwartkowy test z geografii. Miejsca na Ziemi, które kojarzą się z zimą!

Pytanie 1 z 10
1. Miasto, które często jest zwane "polskim biegunem zimna", to:
Otwarcie sklepu Primark w Katowicach
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE