Stadion w Mościcach

i

Autor: Wojciech Gardoń

IE 2023

Stadion w Mościach nie jest jeszcze gotowy. W Tarnowie trwa walka z czasem przed Igrzyskami

2023-06-06 13:56

Do Igrzysk Europejskich zostały zaledwie trzy tygodnie. W Tarnowie większość inwestycji za 100 milinów złotych została zakończona. Wyjątkiem jest stadion w Mościcach. Pojawiły się obawy, że wykonawca nie zdąży na czas z budową trybuny głównej. Władze miasta zapewniają, że wszystko będzie gotowe w terminie. Jednak obiekt to cały czas plac budowy.

Piłka nożna i ręczna plażowa to dwie z czterech konkurencji, które będą rozgrywane w Tarnowie. Piaszczyste boiska pojawiły się już na terenie stadionu piłkarsko-lekkoatletycznego w Mościcach. Do wykończenia pozostała jeszcze trybuna główna dla tysiąca kibiców.

Wydaje się, że to właśnie ten obiekt ma najwięcej problemów. Jeszcze kilka tygodni temu pojawiły się realne obawy, że modernizacja stadionu nie zostanie ukończona w terminie. Przyznają to również władze miasta. Od tego czasu prace miały znacząco przyspieszyć i powoli zbliżają się do finału. Problem w tym, że do Igrzysk Europejskich zostały trzy tygodnie, a końca modernizacji jeszcze nie widać. Magistrat zapewnia jednak, że na tym etapie, opóźnienia nie są już brane pod uwagę.

– Wszystko idzie zgodnie z harmonogramem. Jeżeli chodzi o nasze obiekty wykorzystywane do igrzysk, to zostaną one wykonane i udostępnione spółce Igrzysk Europejskich na czas. Kilka tygodni temu były może jeszcze wątpliwości, że na to może nie pozwoli pogoda. Ale nie ma zagrożenia. Myślę że ok. 17 czerwca wszystkie prace zostaną wykonane – zapewnia Tadeusz Kwiatkowski, wiceprezydent Tarnowa.

Pomieszczenia na stadionie są już niemal gotowe na przyjęcie kibiców. Wykonawca pomalował pomieszczenia i ułożył płytki, a teraz trwają tam prace związane z przygotowaniem miejsc siedzących.

Władze miasta przyznają, jednak że obawy nie pojawiły się znikąd. Wykonanie większości inwestycji, które są niezbędne do rozegrania zawodów, zaplanowano na ostatnią chwilę. Niektóre prace zakończą się zaledwie kilka dni przed startem igrzysk.

– Gdyby igrzyska miały się zacząć jutro, to jeszcze nie bylibyśmy gotowi. Ale rozpoczynają się 21 czerwca i wtedy już będziemy. Decyzja o igrzyskach zapadła bardzo późno, tak samo późno decyzję podjął sejm. Więc to, co teraz dzieje się na placach budów, to jest mistrzostwo świata – przekonuje prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

Ostateczny koszt modernizacji stadionu w Mościcach wyniesie ponad 23 miliony złotych. 20 mln pochodzi z rządowej puli, reszta to wkład miasta.

Stadion w Mościcach

i

Autor: Wojciech Gardoń

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ. Z której bajki są te postaci? Sprawdź, co pamiętasz z dzieciństwa

Pytanie 1 z 10
Rafiki to postać z bajki:
Super Tenis 6.06.2023