Sprzątasz grób? Uważaj na złodziei! Oni też odwiedzają cmentarze. Jak się uchronić?

2021-10-25 17:00
Złodzieje na cmentarzach
Autor: ŁG Złodziej nie znają świętości. Ich łupem może paśc torebka pozostawiona bez nadzoru

Wiele z tych kradzieży można uniknąć. Podczas porządkowania grobów nie zostawiajmy, ani nawet na chwilę torebek lub saszetek na pomniku czy ławce. Dobrze, gdyby ktoś ze znajomych lub rodziny mógł towarzyszyć nam na cmentarzu.

Jak co roku w okolicach dnia Wszystkich Świętych na ulicach pojawią się dodatkowe policyjne patrole, które nie tylko będą dbały o nasze bezpieczeństwo, ale także służyły pomocą. Wiele osób już teraz – na kilka dni przed 1 listopada zaczyna porządkować groby bliskich.

- W ferworze porządków, często zapominamy o otaczającym nas świecie. Pochyleni nad grobem i szorując go, nie zwracamy uwagi na torebki i reklamówki pozostawione obok. Złodzieje nie znają świętości i pojawiają się nawet w takich miejscach. Korzystają z naszej nieuwagi – przestrzega Paweł Klimek z policji w Tarnowie.

Podobna sytuacja może mieć miejsce w autobusach komunikacji miejskiej. - Tam stracić można pieniądze, karty bankowe i dokumenty.

- Sprawcy zwykle wykorzystują nieuwagę pasażerów na dworcach, peronach, przystankach i w sklepach. Jedną z ich metod jest tzw. „sztuczny tłok” – sprawcy usypiają czujność ofiary, popychając ją i aranżując ścisk wokół ofiary – dodaje Paweł Klimek.

Służby apelują, aby w najbliższych dniach obserwować otoczenie oraz swój bagaż przy wsiadaniu do zatłoczonego autobusu, tramwaju czy pociągu.

QUIZ. Jedzenie w przysłowiach ukryte! Uzupełnij brakujące słowa i sprawdź czy zdobędziesz komplet punktów!

Pytanie 1 z 21
I w .............. garnku jedzenie może się przypalić.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE