Rynek w Tarnowie pięknieje. Czas na czyszczenie kostek i płyt [WIDEO]

2020-05-28 2:00
Rynek w Tarnowie pięknieje
Autor: Łukasz Grygiel Wszystkie prace na Rynku w Tarnowie mają zakończyć się do czerwca

Najbardziej reprezentacyjna część Tarnowa jest już prawie gotowa. Nową nawierzchnię ma północna część płyty. Pojawiły się na niej ogródki letnie. Sprawdzamy, kiedy w pełni mieszkańcy będą mogli podziwiać renesansowe kamieniczki.

Z zakończeniem prac wzdłuż południowej pierzei wykonawca musi jeszcze poczekać.

Rynek w Tarnowie prawie gotowy

- Przy kamienicy Rynek 11 odkryto piwnice, o których nikt nie wiedział. W żadnej ewidencji nie były one uwzględnione. Musimy je zabezpieczyć i m.in wykonać izolacje. Trwają uzgodnienia z konserwatorem zabytków - mówi prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

POSŁUCHAJ. Mówi prezydent Tarnowa Roman Ciepiela

Wszystko wskazuje na to, że w czerwcu zakończą się wszystkie prace. Zanim to nastąpi zostaną posadowione elementy małej architektury. Pojawi się zieleń.

- Nowa płyta Rynku kompozycyjnie i kolorystycznie przypomina poprzednią, co wynika z konieczności utrzymania jego zabytkowego wyglądu. Zasadniczą część pokrywają szare granitowe płyty, przeplecione czerwonymi pasami Ciągi pieszo- jezdne biegnące naokoło placu wykonano z szarej kostki granitowej, wokół ratusza położono zabytkowe kocie łby - mówi szef Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie Artur Michałek.

Na koniec płyta Rynku i okalające plac chodniki wykonane z kostki i płyt muszą zostać dokładnie wyczyszczone i pokryte specjalnym impregnatem, który zapewni ich większą trwałość i odporność na zabrudzenia. Potrwa to od dwóch do nawet czterech dni. Właściciele kawiarnianych ogródków, będą musieli je usunąć.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE