Ruszyła wypłata świadczenia „Dobry Start”. Złóż wniosek!

2021-07-30 14:32
Przybory szkolne
Autor: Justyna Świderska Ruszyła wypłata pieniędzy na wyprawki szkolne

Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął wypłacanie świadczeń „300+”, czyli pieniędzy w ramach programu „Dobry Start”. Należą się one na każdego ucznia. Mają pomóc między innymi w zakupie książek i pomocy szkolnych. W Małopolsce zrealizowano do tej pory blisko 31 tysięcy przelewów. Wciąż można składać wnioski.

Ponad 9 milionów złotych. Tyle pieniędzy w ramach świadczenia z programu „Dobry Start” wypłacił dotychczas małopolski ZUS. Środki trafiły na konta niemal 31 tysięcy rodzin w naszym regionie. Każdy wnioskujący otrzymuje kwotę 300 złotych. Przysługuje ona raz w roku, na każde dziecko, które uczy się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 roku życia. W przypadku osób niepełnosprawnych świadczenie jest wypłacane aż do 24 roku życia.

Sekrety Igrzysk Olimpijskich | ESKA XD - Niesportowe zachowanie #28

- Wnioski nie są skomplikowane. Wymagają podania niezbędnych do identyfikacji danych. Można je składać wyłącznie przez bankowość elektroniczną, Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS i portal Emp@tia. Wsparcie będzie wypłacane tylko na rachunek bankowy, dlatego bardzo ważnym jest, by przekazać go we wniosku – informuje Anna Szaniawska, rzeczniczka Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Małopolsce.

Na portalu PUE ZUS można znaleźć wszystkie informacje dotyczące obecnego statusu naszego wniosku a także wszelkie informacje na temat programu „Dobry Start”. Znajduje się tam również korespondencja z ZUS w sprawie wniosku, między innymi wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia, ewentualnie decyzja odmawiająca przyznania świadczenia.

Ale informacje na temat programu „Dobry Start” i wniosków o świadczenie można uzyskać również telefonicznie. Zakład Ubezpieczeń Społecznych uruchomił specjalną infolinię. Pod numerem 22 290 22 02 eksperci odpowiedzą na wszystkie pytania związane ze świadczeniem „300+”. Telefonować można od poniedziałku do piątku, od 8:00 do 15:00.

Jakie są najważniejsze zasady protokołu dyplomatycznego? Przydadzą się każdemu! [QUIZ]

Pytanie 1 z 11
Precedencja to:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE