Różaniec można teraz odmawiać za pomocą smartfonu. Powstała specjalna aplikacja

2022-11-22 10:37
Aplikacja Żywy Różaniec
Autor: Pixabay / Print Screen - Aplikacja Żywy Różaniec

Różaniec jest modlitwą opartą na objawieniach maryjnych potwierdzonych przez Kościół katolicki, pierwotnie znaną pod nazwą Psałterza Najświętszej Maryi Panny. Jest kultywowana od czasów średniowiecza i odmawiana za pomocą różańca, czyli paciorków połączonych ze sobą za pomocą drucików i łańcuszków. Dobra powszechnej cyfryzacji przyniosła wiernym nową formę tej modlitwy, którą jest aplikacja „Żywy Różaniec”.

Powstała aplikacja „Żywy Różaniec”. Dzięki niej można odmawiać różaniec każdego dnia

Aplikacja „Żywy Różaniec” powstała z myślą o wszystkich modlących się na różańcu, szczególnie tych zabieganych i zapracowanych. Dzięki niej można odmówić jedną „dziesiątkę” za pomocą smartfonu, bez konieczności zabierania ze sobą tradycyjnego artefaktu. Można w niej znaleźć m.in.: rozważania różańcowe, audio z dziesiątką różańca, możliwość zamówienia mszy św., informacje do uzupełnienia o róży różańcowej, w tym np. skład członków róży, możliwość wpisania swojej intencji i tajemnicy na dany miesiąc, ustawienia przypomnień o modlitwie, myśli o różańcu na każdy dzień.

Powstała aplikacja jest cennym narzędziem dla członków Żywego Różańca, która zrzesza w naszym kraju ponad 2,5 miliona osób. Żywy Różaniec jest międzynarodowym ruchem religijnym zapoczątkowanym przez bł. Paulinę Jaricot. Należą do niego osoby przynależące do tzw. róży różańcowej, które zobowiązują się do codziennego odmawiania przynajmniej jednej „dziesiątki” różańca w papieskich intencjach Apostolstwa Modlitwy, czyli w intencjach, które papież wyznacza na dany miesiąc.

Aplikacja „Żywy Różaniec” jest przystosowana do systemu Android, a także działa na iOS. W celu jej zainstalowania należy dodać ją do ekranu głównego poprzez kliknięcie na trzy kropki u góry ekranu, a następnie wybranie: „Dodaj do ekranu głównego”. Aplikację można pobrać TUTAJ.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Kultowe smaki PRL-u. Pamiętasz te dania z barów mlecznych i stołówek?

Pytanie 1 z 10
Bary mleczne były w PRL popularne, ponieważ było w nich:
Warszawa szykuje się do świąt. Na ulicach zawisła iluminacja, na placu Zamkowym stanęła choinka
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE