Roman Ciepiela jednak nie poda się do dymisji. Tarnowianie pokrzyżowali jego plany

2022-09-08 13:45
Prezydent Roman Ciepiela
Autor: Urząd Miasta Tarnowa Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela

Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela prawdopodobnie z dniem 1 października 2022 roku nie zrezygnuje ze sprawowanego stanowiska. Dymisji, jak podkreśla sam samorządowiec, nie chcą mieszkańcy, którzy przypominają mu, że wybrali go w demokratycznych wyborach i oczekują, że nie zawiedzie ich zaufania i nie porzuci fotela przy ulicy Mickiewicza.

Prezydent rozważa zmianę decyzji o ustąpieniu ze stanowiska

Roman Ciepiela, podczas czerwcowej sesji Rady Miejskiej, zadeklarował, że jeśli nie otrzyma od radnych wotum zaufania, to pierwszego dnia października poda się do dymisji, a następnie poprosi Prezesa Rady Ministrów o wyznaczenie komisarza, który przejmie jego obowiązki. Głosowanie nie ułożyło się po myśli prezydenta, gdyż za wotum zaufania zagłosowało zaledwie 5 radnych, zaś 17 było przeciw. Wszystko wskazywało na to, że na wrześniowej sesji Rady Miejskiej samorządowiec oficjalnie poinformuje radnych o rezygnacji. Jednakże sytuacja zmieniła się jak w kalejdoskopie, kiedy do Romana Ciepieli zaczęły docierać głosy tarnowian, których zaniepokoiła złożona przezeń deklaracja.

– Po 30 czerwca rozmawiałem z wieloma radnymi, klubami, ale przede wszystkim z mieszkańcami, którzy sami podchodzą do mnie na ulicy i mówią: „Panie prezydencie, ale przecież to myśmy pana wybierali, a nie radni”. Te głosy są na tyle intensywne, że będę te konsultacje jeszcze przez kilka dni prowadził, a 15 września na Sesji Rady Miejskiej poinformuję wszystkich, przede wszystkim radnych, jaka jest moja decyzja. Po tych wszystkich problemach, które w ciągu ostatnich tygodni się pojawiły, myślę, że trzeba ważyć słowa i nie zostawiać miasta w tak trudnej sytuacji. Mam na tyle doświadczenia, ale też chęci rozwiązania tych problemów, że muszę poważnie rozważyć tę czerwcową deklarację – powiedział w rozmowie z Radiem RDN Małopolska prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

Roman Ciepiela jest prezydentem Tarnowa od 2014 roku. Wcześniej rządził miastem w latach 1994–1998. W latach 1998–2000 pełnił urząd wiceprezydenta. Za niespełna tydzień radni oraz tarnowianie dowiedzą się, czy jeden z najbardziej doświadczonych lokalnych samorządowców dokończy obecną kadencję.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Który słynny aktor NIE zagrał w tym arcydziele filmowym? Możecie się zdziwić!

Pytanie 1 z 10
Który słynny aktor NIE zagrał w filmie "Ojciec Chrzestny"?
BĘDĄ przedterminowe WYBORY? Gość: R. Chwedoruk l Raport Złotorowicza
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE