Rekwizyty i mockupy filmowe. Wystawa „Świat z drugiej strony” w galerii Bema20 [AUDIO]

2020-09-11 13:23
Anna Adamiak Katarzyna Sypek
Autor: Justyna Świderska Filmowe mockupy na wystawie "Świat z drugiej strony"

Jak tworzy się zwierzęta na potrzeby filmów? Tego dowiecie się na wystawie „Świat z drugiej strony”. W Galerii Bema 20 w Tarnowie Anna Adamiak pokaże tworzone przez siebie rekwizyty, scenografie, maski i mockupy. Zabierze was za kulisy i odpowie na pytania o pracę na planie filmowym.

Anna Adamiak zajmuje się sztuką wizualną, scenografią oraz malarstwem. Współpracuje z teatrami i studiami filmowymi w Polsce i zagranicą jako scenograf, twórca lalek, masek, rekwizytów, kostiumów teatralnych i filmowych. Uczestniczy w produkcji filmów fabularnych, animowanych, reklam, wideoklipów oraz sesji fotograficznych. Pracuje na planie filmowym jak i w studio przy tworzeniu makiet i scenografii. Jako jedna z nielicznych, specjalizuje się w tworzeniu modeli zwierząt czyli mockupów.

- To sztuczne kukły zwierząt, częściowo albo w całości zmechanizowane, które na planie filmowym zastępują żywe zwierzęta. Praca na takim modelem wymaga sporo wysiłku i czasu, niektóre tworzę nawet około miesiąca. Dokładam starań, żeby były jak najwierniejsze, ale przy pracy, z szacunku do przyrody, wykorzystuję sztuczne futra. Zdarza mi się natomiast w parku zbierać pióra, które później wykorzystuję w moich projektach – mówi Anna Adamiak.

POSŁUCHAJ: O wystawie "Świat z drugiej strony" mówią Anna Adamiak i Katarzyna Sypek

Na wystawie w Tarnowie zobaczycie prace zgromadzone i sprowadzone z magazynów filmowych i telewizyjnych, powstałe w ostatnich latach. Są to rekwizyty, lalki animacyjne, elementy scenografii, kostiumu, maski i mockupy filmowe zwierząt, makiety a także zdjęcia i filmy dokumentujące prace na planie i w halach zdjęciowych.

Wernisaż wystawy „Świat z drugiej strony” w Galerii Bema 20 w Tarnowie w sobotę – 12 września o godzinie 18:00. Ekspozycję będzie można zwiedzać do 3 października w godzinach od 10:00 do 17:00. Wstęp jest wolny.

Pęknięcia na sklepieniach Sukiennic
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE