Recital fortepianowy Daniela Grupy w Tarnowie. Koncert już w piątek [ZMIANA TERMINU]

2020-07-10 12:30
Koncert Daniela Grupy w Tarnowie 10, a nie 11 lipca
Autor: Tarnowskie Centrum Kultury Koncert Daniela Grupy w Tarnowie 10, a nie 11 lipca

Aura krzyżuje plany organizatorów koncertu Daniela Grupy w Tarnowie. Z powodu niekorzystnych prognoz pogody na sobotni wieczór zaplanowany na 11 lipca recital fortepianowy artysty został przełożony na piątek 10 lipca, na godzinę 20.00. Koncert obędzie się w Amfiteatrze Letnim w Tarnowie. Wstęp na niego jest wolny.

Ten pianista, kompozytor i alpinista będzie kolejnym artystą, który wystąpi na scenie tarnowskiego amfiteatru. Poza solowymi występami muzyk współpracuje z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej. Wśród nich są Marek Jackowski, Piotr Cugowski, Stanisław Soyka czy Ania Wyszkoni. Na program piątkowego recitalu składają się kompozycje Daniela Grupy, impresje na temat Chopina, Bacha, Paderewskiego i Rachmaninowa. Jednocześnie jest to fascynująca podróż, pełna anegdot, humoru i wspomnień, związanych z tysiącami przejechanych kilometrów, setkami sal koncertowych, ludźmi i niecodziennymi sytuacjami w górach. Koncert w Amfiteatrze Letnim 10 lipca 2020 roku. Początek o godzinie 20.00. Wstęp wolny.

Daniel Grupa jest pianistą, ale również kompozytorem, który każdą wolną chwilę od muzyki i rodziny stara się spędzać w górach. Jest autorem muzyki filmowej i teatralnej. Wiele razy stawał za pulpitem dyrygenckim. Występował na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, Festiwalu Top Trendy, Sopot Festival. Od wielu lat towarzyszy na scenie Annie Wyszkoni. Jest założycielem i szefem artystycznym Festiwalu Muzyki Fryderyka Chopina w Sulechowie.

Ten urodziny w Sulechowie pianista żyje nie tylko muzyką. Jego wielką pasją są góry, w których - kiedy nie koncertuje - spędza wiele czasu. Udało mu się wejść na Kazbek na Kaukazie (5033 m. n.p.m.), Grossglockner w Wysokich Taurach (3798 m. n.p.m.) i Tetnuldi w Kaukazie Centralnym (4858 m.n.p.m.) Wspinał się w Alpach, Tatrach (między innymi na Zamarłej Turni, Mięguszowieckim Szczycie, Mnichu), w Sokolikach, w Śnieżnych Kotłach, lodospadach czeskich i na Jurze. Teraz przygotowuje się do zdobycia swojego pierwszego siedmiotysięcznika.

Jak sprawnie wydrylować wiśnie lub czereśnie?