Putin licytuje koszulki. Zbiera pieniądze na karetkę dla Ukrainy

2022-06-24 13:38
Viktor Putin Robert Procak
Autor: Tomasz Piszczek Zbierają pieniądze na karetkę dla szpitala w Chersoniu

Karetka za koszulki. To nowa akcja pomocy Ukrainie. Kibice sportowi mogą upolować fajne gadżety z autografami swoich idoli, a za zebrane pieniądze zostanie kupiony wóz, który będzie pomagał ratować zdrowie i życie. Karetka trafi do Chersonia, rodzinnego miasta Viktora Putina, zawodnika Unii Tarnów, który jest organizatorem tej akcji.

Licytacja koszulek to kolejny pomysł grupy wolontariuszy z Tarnowa, którzy od pierwszych dni wojny organizują pomoc dla walczącej Ukrainy. W tej grupie jest także zawodnik Unii Tarnów, Viktor Putin. Piłkarz wykorzystuje popularność i zasięgi, aby zdobyć wsparcie dla tych, którzy zostali w ogarniętej wojną Ukrainie. Najpierw zaangażował się w przyjazd do Tarnowa grupy nastoletnich zawodników. Chłopcy znaleźli schronienie w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego Unii Tarnów. Dla trzech z nich Viktor stał się prawnym opiekunem i teraz godzi obowiązki sportowe z opieką. Kolejna akcja, w którą się zaangażował, to zbiórka, a następnie licytacja koszulek sportowców.

POSŁUCHAJ: o licytacji koszulek na zakup karetki dla Ukrainy mówią Viktor Putin i Robert Procak

- To są oryginalne koszulki, każda z autografem, do niektórych są też zdjęcia właścicieli z tymi koszulkami. Wystawiamy je na aukcjach na Allegro i liczymy, że w ten sposób uda się nam zebrać fundusze na zakup używanej karetki, która trafi do rodzinnego miasta Viktora, czyli Chersonia. Mamy już umowę ze sprzedawcą, że znajdzie nam taki wóz i dostaniemy go po okazyjnej cenie, bo cel jest szczytny. Chcielibyśmy też wyposażyć tę karetkę w sprzęt, zapakować do niej leki, odzież i żywność, to co nadal jest bardzo potrzebne na terenach objętych działaniami wojennymi – mówi Robert Procak, organizator akcji.

Dodatkowo zbierane są też leki, żywność i odzież. Przydają się też pluszaki i zabawki dla najmłodszych. Wolontariusze z Tarnowa przyznają, że próśb o wsparcie cały czas jest bardzo dużo. Dostają je bezpośrednio z Ukrainy, od znajomych osób, które zgłaszają konkretne potrzeby.

Moto Fest - Jurków 2022

- Dostaliśmy prośbę z domu dziecka, do którego przyjęto uciekające dzieci, o pralkę, bo jedna, która dotychczas wystarczała na stu wychowanków, dla sześciuset dzieci już nie jest wystarczająca. Więc wysłaliśmy dwie pralki. Mamy też zapytania ze szpitala o bieliznę, zwykłe podkoszulki. Zdarza się, że trafiają tam osoby wydobyte z gruzów. Odzież nie jest im zdejmowana tylko rozcinana. A potem, były przypadki, że pacjent wychodził ze szpitala w takim zielonym uniformie szpitalnym, bo nikt po niego nie przyjechał, bo na przykład rodzina zginęła – relacjonuje Robert Procak.

Linki do aukcji koszulek można znaleźć na profilach społecznościowych Viktora Putina i Roberta Procaka. Została też utworzona specjalna zrzutka, na której zbierane są pieniądze na zakup i wyposażenie karetki dla szpitala w Chersoniu. W maju i czerwcu z Tarnowa na Ukrainę pojechało 6 transportów darów. Przekazano między innymi łóżka szpitalne, buty, odzież i 23 tony żywności. Do Domu Dziecka w Umaniu trafił sprzęt AGD, żywność, zabawki i odzież.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Seriale PRL. "Deszcze niespokojne". Kochaliście Czterech pancernych i psa? To odpowiecie na wszystkie pytania nie wstając z łóżka!

Pytanie 1 z 21
Dlaczego czołg "Rudy 102" w "Czterech pancernych" był "rudy"?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE