Prołzioki z Kowalowej atrakcją wrześniowego Targu Regionalnego. Start imprezy w niedzielę rano [GALERIA]

2022-09-23 18:00

W najbliższą niedzielę, 25 września 2022 roku, w godzinach od 9:00 do 16:00, na terenie Centrum Obrotu Rolno-Spożywczego przy ulicy Giełdowej 15 w Tarnowie odbędzie się Targ Regionalny. Będzie to kolejne spotkanie z produktem tradycyjnym w ramach projektu „Małopolska tradycja na widelcu”.

Prołzioki z Kowalowej w gminie Ryglice atrakcją Targu Regionalnego

Głównym produktem wrześniowej odsłony Targu Regionalnego będą prołzioki – tradycyjne placki pochodzące z Kowalowej, a także wypiekane w Joninach i kilku jeszcze niedużych wioskach na terenie gminy Ryglice w powiecie tarnowskim. Historia tych wypieków sięga połowy XIX wieku. Poza tym zaplanowano również: degustację potraw z wykorzystaniem prołzioka, przygotowaną przez Koło Gospodyń Wiejskich z Jonin; występy Zespołu Ludowego Swojacy z Wierzchosławic – 4 bloki od 10:00-13:00; drugą edycję Konkursu Kulinarno-Fotograficznego – do wygrania 3 bony o wartości 500 zł; losowanie zwycięzców poprzedniej edycji Konkursu Kulinarno-Fotograficznego ok. godz. 11:00; konkurs „Czy znasz smaki Małopolski” – nagroda bon o wartości 100 zł + kosz produktów regionalnych ok. 12:00; konkurs rysunkowy dla najmłodszych – nagroda bon zakupowy o wartości 100 zł, godz. 10:00-11:00; a także strefę dla dzieci: kącik rysunkowy, malowanie twarzy, słodkości.

Spotkanie z produktem tradycyjnym podczas Targu Regionalnego zorganizowane zostanie w ramach operacji pod nazwą „Małopolska Tradycja na Widelcu” współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Quiz. Jak dobrze znasz pleonazmy? Masło maślane w języku polskim

Pytanie 1 z 12
Wskaż pleonazm:
Walec CPK przyspieszył. Mieszkańcy składają pismo do premiera
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE