Poznaj Tarnów dzięki grze miejskiej. Na mieszkańców i turystów czeka „Wakacyjne questowanie”

2022-08-02 11:26
Rynek w Tarnowie
Autor: Wojciech Gardoń

Muzeum Okręgowe zachęca mieszkańców oraz turystów do poznawania tajemnic Tarnowa. Do końca wakacji można brać udział w wyjątkowej grze miejskiej, która zaprowadzi uczestników do najciekawszych części miasta. W „Wakacyjnym questowaniu” mają pomóc rymowane zagadki przygotowane dla osób w każdym wieku.

Questy kojarzą się z misjami w grze, ale podobne zadania można wykonywać też na żywo. Muzeum Okręgowe zaprasza do wzięcia udziału w „Wakacyjnym questowaniu”, czyli specjalnej grze miejskiej przygotowanej dla mieszkańców oraz osób odwiedzających Tarnów. Na uczestników czeka szereg rymowanych zagadek, które doprowadzą ich do interesujących zabytków. Jak zapewniają organizatorzy, jest to nie tylko pomóc aktywnie spędzić wolny czas. Dzięki temu można również w ciekawy sposób poznać historię samego miasta.

– Gra zabierze nas w najpopularniejsze i najbardziej znane miejsca. Muzeum już od paru dobrych lat takie gry oferuje. Ten quest jest najbardziej przystępną formą, właśnie dla rodzin z dziećmi i dla małych grup. Dlatego w tym roku, trochę zmodyfikowany, dalej funkcjonuje – tłumaczy Kinga Smółka z tarnowskiego Muzeum Okręgowego.

W grze miejskiej można brać udział do końca wakacji. Uczestnikami mogą być zarówno pojedyncze osoby, jak i zorganizowane grupy. W questowaniu potrzebne potrzebne są karty z zagadkami. Te można otrzymać we wszystkich oddziałach Muzeum Okręgowego na terenie miasta albo pobrać na stronie internetowej.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

"Szósty zmysł" - jak dobrze pamiętasz film z Brucem Willisem? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Jak nazywał się były pacjent Malcolma, którego poznajemy w scenie otwierającej?
Sekundy od tragedii. Chodzili z flagą Polski po dachu budynku przy Alejach Jerozolimskich w Warszawie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE