Festiwal Kuchni i Kultur Świata na tarnowskim rynku

i

Autor: Tomasz Piszczek

Koncertowo i smacznie na tarnowskim rynku. POWRACA Festiwal Kuchni i Kultur Świata.

2022-06-29 12:04

Tarnowski rynek po raz kolejny zamieni się w stolicę międzynarodowych potraw. Do miasta powraca Festiwal Kuchni i Kultur Świata, czyli wydarzenie organizowane przez stowarzyszenie Jemy w Tarnowie. O smak zadbają wyśmienici kucharze, w tym juror MasterChef Junior.

Wakacje w Tarnowie będą apetyczne. W niedzielę 3 lipca na rynku w odbędzie się II edycja Festiwalu Kuchni i Kultur Świata. Wydarzenie organizuje stowarzyszenie Jemy w Tarnowie, czyli grupa tarnowskich restauratorów i właścicieli lokali gastronomicznych.

Festiwal rozpoczną o godzinie 11 warsztaty kulinarne, na których zostaną przyrządzone tradycyjne potrawy kuchni włoskiej, tureckiej i japońskiej. Część kulinarną zakończy juror MasterChef Junior. Live Cooking poprowadzi bowiem Tomasz Jakubiak. Będzie koncertowo, międzynarodowo i przede wszystkim smacznie.

– Chcemy przejść przez różne kuchnie i kultury świata oraz zapewnić trochę atrakcji dla dzieci. Mamy trzy segmenty: segment związany z kulinariami, segment związany z atrakcjami i segment związany z kulturą. To jest dość wyjątkowy projekt, ponieważ angażuje wszystkich chętnych tarnowian. Nasze miasto potrzebuje tego, żeby się jak najwięcej działo, żeby ten rynek żył, żebyśmy się integrowali – podsumowuje Krzysztof Chuderski ze stowarzyszenia Jemy w Tarnowie.

Na uczestników czekają nie tylko tradycyjne potrawy, ale również tort. Stowarzyszenie Jemy w Tarnowie obchodzi swoje drugie urodziny. Co najważniejsze, nie trzeba się martwić o kalorie. Organizatorzy zadbali bowiem o aktywność fizyczną.

Po warsztatach kulinarnych rozpocznie się część artystyczna. Będzie można poruszać się na potańcówce Sound Protectors. Na niedzielny wieczór zaplanowano również koncert zespołu Yellow Horse. Harmonogram i szczegóły festiwalu można znaleźć TUTAJ

Rusza II edycja Festiwalu Kuchni i Kultur Świata w Tarnowie

i

Autor: Wojciech Gardoń

Warto dodać, że poprzedni Festiwal Kuchni i Kultur Świata był realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego. W tym roku wydarzenie zgłoszono do kolejnej edycji.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]!

QUIZ. To wie każdy prawdziwy master grilla. Obciach nie zdobyć 8/10 punktów!

Pytanie 1 z 10
Polacy mogą poszczycić się rekordem Guinnessa w grillowaniu. Ile osób grillowało jednocześnie, by rekord został pobity?
Otwarcie Bamboo Bay oraz największego w Europie koła Wonder Wheel.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE