Wiadomości z regionu

Potężny pożar w Kąśnej Dolnej. Ponad 50 strażaków gasiło płonący drewniany dom [GALERIA]

2023-06-09 14:43

W nocy z czwartku, 8 czerwca, na piątek, 9 czerwca 2023 roku, w miejscowości Kąśna Dolna, położonej w powiecie tarnowskim, w gminie Ciężkowice, doszło do pożaru drewnianego domu jednorodzinnego. Na miejscu zdarzenia pojawiło ponad 50 strażaków, którzy walczyli z rozprzestrzeniającymi się płomieniami przed blisko cztery godziny.

Kąśna Dolna. Ponad 50 strażaków gasiło płonący drewniany dom

W nocy z czwartku na piątek (8/9 czerwca 2023 roku) w miejscowości Kąśna Dolna, nieopodal Ciężkowic, doszło do pożaru drewnianego domu jednorodzinnego. Zgłoszenie o płonącym budynku wpłynęło do Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie około godziny 2:30. Na miejscu zdarzenia pojawiło się ponad 50 strażaków, którzy przez prawie cztery godziny próbowali uratować płonącą konstrukcję. W akcji gaśniczej wzięły udział zastępy straży pożarnej z: PSP Siedliska, OSP Ciężkowice, OSP Jastrzębia, OSP Kipszna, OSP Zborowice, OSP Falkowa oraz OSP Bruśnik, a także cysterna z wodą z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Tarnowie.

Strażacy zlokalizowali źródło ognia na poddaszu drewnianego domu. W ciągu niespełna czterech godzin walczyli z ogniem, a po jego ugaszeniu oddymiali pomieszczenia. Niezbędna okazała się częściowa rozbiórka poddasza. Rodzina mieszkająca w domu nie ucierpiała. Jednak spalony budynek nie nadaje się obecnie do użytku, a straty zostały oszacowane na 200 tysięcy złotych. Przyczyny i okoliczności pożaru wyjaśnia policja.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Jak dobrze pamiętasz polskie przeboje po 2000 roku? Sprawdź swoją wiedzę w QUIZIE!

Pytanie 1 z 10
Piotr Kupicha w przeboju „Jak anioła głos”, pochodzącym z debiutanckiej płyty grupy Feel pt. „Feel” z 2007 roku, śpiewa, że jego dobytek to:
Ulica Lecha Kaczyńskiego w Warszawie? Ten pomysł wywołuje dyskusje
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE