Postanowili wspiąć się na 120 METROWY KOMIN. Strażacy przyjechali w ostatnim momencie

2022-08-19 11:50
Dwóch mężczyzn chciało się wspiąć po kominie
Autor: Radio ESKA

W czwartek (18.08) mieszkańcy Tarnowa wezwali służby do nocnej interwencji. Dwóch mężczyzn postanowiło wspiąć się po 120 metrowym kominie znajdującym się przy ulicy Kochanowskiego. Na miejscu pojawiły się 3 zastępy straży pożarnej oraz wóz z drabiną.

Nocne wezwanie postawiło na nogi 3 zastępy straży pożarnej. W czwartek (18.08) około godziny 21 służby dostały zgłoszenie od zaniepokojonych mieszkańców. Twierdzili, że dwóch mężczyzn próbuje wspinać się po 120 metrowym kominie znajdującym się przy ulicy Kochanowskiego. Jak się okazało, zgłoszenie nadeszło w ostatnim momencie. Gdy strażacy dotarli na miejsce mężczyźni byli jeszcze na ziemi i dopiero przygotowywali się do wspinaczki.

– To nie były przypadkowe osoby, które nagle postanowiły się wdrapać na komin. Mężczyźni mieli ze sobą cały potrzebny sprzęt, więc byli przygotowani do wspinaczki. Tłumaczyli się, że nie wiedzieli o zakazie, ani o stanie technicznym komina – relacjonuje Marcin Opioła, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP w Tarnowie.

Interwencja uniemożliwiła mężczyznom wspinaczkę, dlatego nocne wyzwanie zakończyli na ziemi. Zostali również wylegitymowani przez funkcjonariuszy policji, którzy także pojawili się na miejscu. Oprócz tego otrzymali pouczenie, ponieważ komin, na który chcieli się wspiąć, znajduje się na terenie prywatnym. Ze względu na jego stan techniczny wyczyn mógł się dla mężczyzn zakończyć tragedią.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

Quiz. Znani europejscy politycy. Z jakiego kraju pochodzą?

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Angela Merkel przez wiele lat była kanclerzem:
5 kg heroiny na Lotnisku Chopina. Celnicy znaleźli narkotyki w walizce 81-latki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE