Pościg trwał ponad godzinę! Kierowca był pod wpływem narkotyków [AUDIO]

2021-05-12 10:11
Policja nocą
Autor: KMP/materiały prasowe

Od Ilkowic, aż do Zgłobic. Taką trasę pokonał policyjny pościg za kierowcą, który jadąc brawurowo lekceważył przepisy drogowe. Najpierw wyprzedził z dużą szybkością oznakowany radiowóz, a następnie nie zatrzymywał się do kontroli. Policjanci ścigali go wąskimi uliczkami Zgłobic. Doszło do kolizji. Jak zakończyła się ta akcja? Sprawdź!

Wszystko zaczęło się w Ilkowicach. Tam kierowca samochodu osobowego, lekceważąc przepisy ruchu drogowego, z dużą szybkością wyprzedził oznakowany radiowóz. To wzbudziło zainteresowanie policjantów, którzy zaczęli pościg za piratem drogowym. Mężczyzna jednak nie reagował, ani na sygnały świetlne, ani dźwiękowe. Uciekał dalej, przekraczając dozwoloną prędkość, podwójną ciągłą linię i naruszając szereg innych przepisów. Przy okazji narażał siebie, policjantów i przypadkowych świadków pościgu na niebezpieczeństwo. Po dotarciu do Zgłobic zaczął kluczyć wąskimi uliczkami.

POSŁUCHAJ: Paweł Klimek z tarnowskiej policji mówi o pościgu za agresywnym kierowcą

- Kierowca uciekał, a policjanci nadal go ścigali. W pewnej chwili doszło do sytuacji kolizyjnej. Jeden z mieszkańców postawił samochód w poprzek drogi. Ścigany kierowca nie zatrzymał się, uderzył w ten pojazd. Chwilę później zakończył ucieczkę uderzając w betonowy przepust, ogrodzenie – relacjonuje Paweł Klimek z tarnowskiej policji.

Ida Nowakowska urodziła. Nagrania ze szpitala

Krewki kierowca został zatrzymany. Okazało się, że to 43-letni tarnowianin. Konieczne było użycie środków bezpośredniego przymusu, ponieważ stawiał czynny i bierny opór. Lekarz orzekł, że mężczyzna może zostać osadzony w areszcie, jednak w trakcie wykonywania czynności, zatrzymany kierowca źle się poczuł. Został przewieziony do szpitala. Tam badanie wykazało, że ma w organizmie duże stężenie środków odurzających. To może tłumaczyć jego agresywne zachowanie. Policjanci nadal prowadzą działania. Kierowcy natomiast grozi do pięciu lat więzienia.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl