WSTRZYMANY ruch pociągów z Tarnowa do Nowego Sącza i Krynicy-Zdrój. Znamy powód!

2021-04-07 2:06 ŁG
Pociągi do Nowego Sącza i Krynica-Zdrój wstrzymane
Autor: Łukasz Grygiel Na trasie Tarnów – Nowy Sącz – Krynica-Zdrój pociągi nie kursują

Nienajlepsze wiadomości dla podróżnych. Aż do 17 maja potrwają prace remontowe na odcinku Tarnów – Nowy Sącz – Krynica-Zdrój. Mieszkańcy chcący dostać się pociągiem do tych miejscowości muszą przesiadać się do komunikacji zastępczej. Sprawdźcie szczegóły!

Przerwa w ruchu na odcinku Tarnów – Nowy Sącz – Krynica-Zdrój dotyczy prac torowych prowadzonych w kilku miejscach linii kolejowej nr 96. Aż do 17 maja wszystkie pociągi w kierunku Nowego Sącza, Krynicy-Zdrój i Jasła będą kursować wyłącznie na odcinku Kraków Główny – Tarnów, natomiast na dalszej części trasy będą obsługiwane zastępczą komunikacją autobusową.

- Za każdy pociąg zostaną wprowadzone co najmniej dwa autobusy – jeden obsługujący wszystkie stacje i przystanki, natomiast drugi przyspieszony pomijający postoje na odcinku Tarnów – Nowy Sącz (a w przypadku pociągu "HUBAL" - Tarnów - Jasło). Pozwoli to na wydatne skrócenie czasu przejazdu z Nowego Sącza, Jasła, Krynicy-Zdrój oraz miejscowości położonych w dolinie Popradu do Tarnowa oraz Krakowa – czytamy w komunikacie PKP PLK.

Dodatkowo na wybranych kursach do i z Krynicy-Zdrój dostępna będzie możliwość przewozu rowerów na specjalnych dedykowanych do tego przyczepach dołączanych do realizującego dany kurs autobusu.

Retro pociąg na trasie z Tarnowa do Żabna

- W ramach inwestycji wymienione zostaną szyny oraz podkłady pomiędzy Łowczowem a Tuchowem. Naprawa mostów dotyczy tych w Łowczowie, Chojniku, Jamnicy, Rytrze, Wierchomli i Żegiestowie. Remont przejazdów w Łowczowie, Tuchowie i Gromniku ma ułatwić, a także zwiększyć bezpieczeństwo na drogach – podaje zespół prasowy PKP PLK.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na prace przeznaczają 8 mln zł.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl