Plaga oszustw wśród bocheńskich seniorów. Dominuje metoda „na wnuczka”

2023-01-25 9:31
seniorka
Autor: Pixabay

Powiat bocheński zmaga się z plagą oszustw metodami „na wnuczka” i „na policjanta”. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bochni w ciągu zaledwie trzech dni zostali poinformowani o 20 próbach wyłudzeń pieniędzy od tamtejszych seniorów. Niestety dwie z nich zakończyły się utratą oszczędności.

Bochnia. Coraz więcej oszustw metodami „na wnuczka” i „na policjanta”

Komenda Powiatowa Policji w Bochni informuje, że od czwartku, 19 stycznia, do soboty, 20 stycznia 2023 roku, mundurowi otrzymali 20 zgłoszeń dotyczących prób wyłudzenia pieniędzy od seniorów. Oszuści dzwoniący do mieszkańców powiatu bocheńskiego najczęściej stosowali metody „na wnuczka” i „na policjanta”. Rozmówcy po podniesieniu słuchawki słyszeli w niej zazwyczaj głos młodego mężczyzny, podającego się za ich wnuczka, który opowiadał historię o wypadku samochodowym. Miała w nim zostać poszkodowana kobieta w ciąży, która wskutek odniesionych obrażeń walczy o życie w szpitalu. „Wnuczek” prosił babcie lub dziadków o przekazanie pieniędzy, które pozwolą mu „wykupić się” przed wieloletnią karą więzienia. Kwota wahała się od 20 do 200 tysięcy złotych. Na szczęście w większości tych przypadków seniorzy, a także przebywające z nimi osoby, nie dały się oszukać.

Niestety czujności nie zachowały dwie mieszkanki Bochni, które uwierzyły oszustom i straciły spore oszczędności. 81-latka po rozmowie z „wnuczkiem” przekazała 10 tysięcy złotych fałszywemu policjantowi, który zgłosił się po gotówkę, a 82-latka dała się złapać na metodę „na policjanta” i historię o wypadku. Ostatecznie straciła aż 33,5 tysiąca złotych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ: jak dobrze znasz przysłowia? W tych przysłowiach brakuje nazwy rośliny - wiesz jakiej?

Pytanie 1 z 11
Na początek coś bardzo łatwego. Wstaw nazwę warzywa do przysłowia: Każdy sobie ...... skrobie.
Pieniądze to nie wszystko Rafał Brzoska
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE