MMTS Kwidzyn – Grupa Azoty Unia Tarnów 28:28 (12:12), karne: 5:3

Autor: MMTS Kwidzyn MMTS Kwidzyn – Grupa Azoty Unia Tarnów 28:28 (12:12), karne: 5:3

Piłka ręczna: Fatalna końcówka tarnowskich szczypiornistów. Przegrana w karnych

2021-11-28 19:30

Jak przegrać, wydawać by się mogło wygrany mecz? Tej sztuki dokonali piłkarze ręczni Grupy Azoty Unii Tarnów. W nieco ponad półtorej minuty roztrwonili cztero-bramkową przewagę i​ pozwolili drużynie MMTS-u Kwidzyn doprowadzić do remisu i rzutów karnych. Te ostatnie lepiej wykonali gospodarze i to na ich konto trafiły dwa ligowe punkty.

Fatalna końcówka i dramatyczne karne

Takiego obrotu spraw nikt się nie spodziewał. Nawet część kibiców MMTS-u Kwidzyn, która zaczęła opuszczać halę, gdy na półtorej minuty przed końcem Grupa Azoty Unia Tarnów prowadziła różnicą 4 bramek (28:24). Wtedy wydarzyło się coś, nad czym podopieczni trenera Patrika Liljestranda jeszcze długo będą się zastanawiać. Gospodarze postawili wszystko na jedną kartę i zaczęli agresywnie bronić. Będący w posiadaniu piłki tarnowianie zaczęli seryjnie tracić piłki, które po skutecznych kontratakach na bramki zamieniali rywale.

- Tak naprawdę uważam, że zagraliśmy bardzo dobre spotkanie ale do 59 minuty. Wtedy straciliśmy trzy bardzo ważne bramki w ciągu nieco ponad minuty. Właśnie ta minuta przekreśliła cały nasz wysiłek. Z jednej strony trzeba się cieszyć z tego 1 punktu na wyjeździe, ale patrząc na przebieg całego spotkania, myślę że ten mecz będzie nam siedział w głowach bardzo długo - podsumował Albert Sanek, rozgrywający Grupy Azoty Unii Tarnów.

Warto podkreślić, że zawodnicy Grupy Azoty Unii Tarnów przez 59 minut spotkania rzeczywiście spisywali się świetnie. Twardo bronili, wykorzystywali niemal wszystkie potknięcia Kwidzynian i zwłaszcza w drugiej połowie kontrolowali przebieg spotkania. O końcowym wyniku przesądziły jednak ostatnie 102 sekundy, podczas których mozolnie budowana przewaga została roztrwoniona.

Szansę na rehabilitację tarnowscy szczypiorniści będą mieli już w sobotę 4 grudnia. W Arenie Jaskółka Tarnów podejmą ekipę Torus Wybrzeża Gdańsk. Ten mecz zaplanowano na godzinę 13:20.

MMTS: Szczecina, Dudek – Kornecki 4, Grzenkowicz 5, Orzechowski, Ekstowicz 1, Krieger 1, Peret 1, Zieniewicz, Kutyła 3, Ossowski, Nastaj 7, Szyszko 5, Landzwojczak, Jankowski 1.

Unia: Małecki, Liljestrand – Wojdan, Sanek 2, Yoshida 6, Bushkou 3, Tokuda 2, Dadej 2, Kużdeba 3, Kaźmierczak, Minotskyi 5, Kniazeu 5, Mrozowicz.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Szpanować inteligencją możesz dopiero od 7/10

Na tym uniwersytecie studiowała, a następnie została pierwszą kobietą profesorem Maria Skłodowska-Curie. Mowa o..