Pies, Sport i Ty. Ogólnopolskie zawody sportów kynologicznych znowu w Tarnowie [AUDIO]

2022-05-20 15:30
Pies skacze
Autor: Katrin B./Pixabay/cc0 Pies Sport i Ty w niedzielę, 22 maja na obiektach rekreacyjnych TOSiR w Mościcach

Miłośnicy psów meldują się w niedzielę, 22 maja w Mościcach. Po przerwie spowodowanej pandemią powraca największa w tej części Polski impreza jeśli chodzi o sporty kynologiczne. W tym roku organizatorzy zaplanowali konkurencje zarówno dla miłośników psów z doświadczeniem w rywalizacji, jak i dla amatorów. Sprawdźcie co będzie się działo.

Pies, Sport i Ty - 5. edycja imprezy

Będą się ścigać, tropić, ale sprawdzane będzie też ich posłuszeństwo. Miłośnicy psów w najbliższą niedzielę 22 maja powinni zajrzeć na tereny rekreacyjne TOSiR-u w Mościcach. Tam już po raz piąty odbędzie się największa w tej części Polski impreza w dziedzinie psich sportów czyli Pies Sport i Ty. Organizatorzy przygotowali szereg konkurencji, w których sprawdzane będą umiejętności czworonogów.

- W tym roku planujemy trzy konkurencje. Ogólnopolskie Zawody Rally-O, Freestylowe Zawody Nosework oraz Ogólnopolskie Zawody Top Speed Dog. Rally-O to sport oparty na posłuszeństwie. Przewodnik, razem z psem pokonują tor, na którym umieszczone są znaki z zadaniami do wykonania. Będą to komendy typu siad, leżeć, do  mnie. Nosework wiąże się z tropieniem. Psy uczestniczące w rywalizacji będą musiały odnaleźć ukrytą na wyznaczonym terenie próbkę zapachową. Będą dwa poziomy zaawansowania. Top Speed Dog to z kolei konkurencja, w której może wziąć udział każdy posiadacz czworonoga bez względu na rasę. Pies musi mieć tylko ukończony rok. Zadaniem psa jest jak najszybsze przybiegnięcie do przewodnika. Będzie miał do pokonania około 40 metrów na ogrodzonym torze - wyjaśnia Kamila Kłosowicz, organizatorka zawodów Pies, Sport i Ty.

POSŁUCHAJ: Rozmowa z organizatorką 5. edycji wydarzenia Pies Sport i Ty Kamilą Kłosowicz

Okazja żeby zobaczyć psy w akcji, a dla hodowców także możliwość wymiany doświadczeń już w niedzielę, 22 maja od godziny 10:00 na terenach rekreacyjnych TOSiR w Mościcach koło Areny Jaskółka. Więcej informacji można znaleźć na stronie organizatorów wydarzenia. Patronem medialnym imprezy jest Radio ESKA.

Plakat V edycji Pies, Sport i Ty
Autor: Pies, Sport i Ty Plakat V edycji Pies, Sport i Ty

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

V edycja Pies Sport i Ty odbędzie się w Mościcach

Quiz. Sobotni test z ortografii. Te nazwy są koszmarem na dyktandach. Wiesz, jak je odmieniać?

Pytanie 1 z 10
Na początek Zakopane. Jak poprawnie odmienimy nazwę tej miejscowości w zdaniu "Zeszłego lata byłem w...":
Mały dzik myślał, że to wyścig. Urządził sobie rajd ulicami Sosnowca
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE