Szczeniak husky

i

Autor: Pixabay / Screen: TikTok - Brave Balto Adoptowany przez parę tiktokerów szczeniak husky okazał się wilkiem

Wiadomości

Para adoptowała szczeniaka rasy husky. Kiedy pies podrósł okazało się, że jest wilkiem

2023-09-21 12:07

Para tiktokerów przygarnęła jakiś czas temu szczeniaka. Była wówczas przekonana, że jest to czystej krwi husky syberyjski. Jednakże z upływem miesięcy zaczęły się u nich pojawiać wątpliwości. Rosnące zwierzę nie przypominało bowiem psa tej rasy. Podejrzewali, że Balto może być mieszańcem, więc zdecydowali się na przeprowadzenie badań DNA. Wyniki testu były zaskakujące.

Przygarnięty szczeniak rasy husky okazał się wilkiem szarym

Para tiktokerów podzieliła się ze swoimi obserwującymi filmikiem, na którym pokazała przemianę przygarniętego przez nich szczeniaka Balto, jak nastąpiła w ciągu kilku miesięcy od momentu, kiedy dołączył on do ich rodziny. Podczas adopcji para była przekonana, że zwierzę to czystej krwi husky syberyjski. Jednak z upływem czasu zaczęli podejrzewać, że jest on przedstawicielem innej rasy lub mieszańcem. Postanowili wtedy sprawdzić, czy ich przypuszczeni są słuszne. Pomóc w tym miało wykonanie badań DNA. Wynik, który otrzymali, był nieprawdopodobny.

Przeprowadzone testy genetyczne wskazały, że Balto ma tylko 14,8 proc. podobieństwa do rasy husky syberyjski. Badanie wykazało, że zwierzę posiada cechy charakterystyczne dla alaskan malamuta, owczarka niemieckiego, a także samoyeda. Jednak najbardziej zaskakująca była dominująca cecha. Balto w 39 proc. okazał się wilkiem szarym. Para nie zamierzała się rozstawać z pupilem i zdecydowała, że wychowa go jak normalnego czworonoga. Ta sztuka im się powidła, ponieważ Balto dostosował się do życia w warunkach domowych. Nie ma również problemów w kontaktach z innymi psami.

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

X Tarnowski Zjazd Berneńczyków 2023 [ZDJĘCIA]

Najpiękniejsze rasy psów. Jak dobrze znasz je wszystkie? Quiz

Pytanie 1 z 10
Co to za rasa?
Husky
V Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Bydgoszczy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE