Pandemia obudziła w nich … pisarzy. Uczniowie „ogrodnika” wydali własną książkę!

2021-06-09 11:15
premiera książki „Historie (nie) dokończone”
Autor: Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie W czasie pandemii nad książką „Historie (nie) dokończone” pracowali uczniowie tarnowskiego "ogrodnika"

Ta książka dla wielu była terapią. Trudny czas pandemii uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie spędzili na pisaniu opowiadań. Efektem jest książka, która właśnie ujrzała światło dzienne. Jesteście jej ciekawi?

Książka „Historie (nie) dokończone” zawiera jedenaście opowiadań, nierzadko o tematyce bliskiej nastolatkom.

- Piszę o problemach z samooceną, motywacją, o problemach z najbliższymi. W moim opowiadaniu jedna z moich bohaterek daje rady czytelnikom. Mnie osobiście, pisanie opowiadań pomogło zmniejszyć pewnego rodzaju blokadę. Miałem strach przed ocenianiem. Tworzyłam nad rzeką, w spokoju, tak było mi najlepiej - mówi Daria Stolarska.

POSŁUCHAJ TWÓRCÓW KSIĄŻKI "HISTORIE (NIE)DOKOŃCZONE"

Jedenaście opowiadań inspirowanych jest nie tylko osobistymi doświadczeniami, ale także lekturami, baśniami i mitologią. Łatwo nie było.

- W pewnym momencie chciałam się poddać, dlatego, że u mnie jest problem z samooceną. Bałam się, że nikt nie zaakceptuje mojego opowiadania. To było jak terapia dlatego, że to, co tam zawarłam to niejednokrotnie moje myśli, których ja się bałam wypowiadać. Ta książka jest tak naprawdę dla każdego. Dla ludzi, którzy boją się i szukają gdzieś ucieczki - mówi Nadia Kardaś.

 

Co istotne, książka nie trafi do oficjalnej sprzedaży. Będzie można ją zdobyć na spotkaniu autorskim. Zaplanowano je w najbliższy piątek (11.08) w Zespole Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych. Początek o 16:30.

Opowiadania do książki „Historie (nie) dokończone” stworzyli: Martyna Dulęba, Alena Emelianova, Nadia Kardaś, Aleksandra Nędzka, Karolina Racibor, Magdalena Stadler, Daria Stolarskia, Anna Zaczkiewicz, Radosław Kubas i Michał Mucha.

Sonda
Wakacje 2021 - czy powinny trwać krócej czy dłużej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE