Muzeum

i

Autor: Justyna Świderska Nowe lekcje muzealne są ciekawe

NUDY nie będzie! Nowe LEKCJE MUZEALNE w Tarnowie [AUDIO]

2022-05-17 11:28

Te lekcje na pewno nie będą nudne. Muzeum Historii Tarnowa i Regionu ma dla zwiedzających nową ofertę zajęć. Pojawiły się nie tylko nowe tematy, ale także ciekawe formy lekcji, które mają być atrakcyjne dla dzieci, dla młodzieży, ale i dla dorosłych.

Zabawy, questy, gry miejskie, zajęcia kreatywne a nawet nowoczesna technologia. To wszystko jest wykorzystywane w nowych lekcjach muzealnych, na które zaprasza Muzeum Historii Tarnowa i Regionu. Nowa kadra postanowiła odświeżyć nieco styl zajęć proponowanych grupom zorganizowanym. Zgodnie z tym, do czego namawiają naukowcy, zwiedzający mogą bardzo aktywnie uczestniczyć w zajęciach. Dzięki temu jest ciekawie, a więcej informacji zostaje w głowach.

POSŁUCHAJ: o lekcjach muzealnych mówi Jakub Nowak

- Wielkim hitem są na przykład warsztaty plecenia sznurkowych makram i robienia bransoletek. Są też zajęcia, podczas których tworzymy małe makiety. Wszystkie te rzeczy uczestnicy potem zabierają ze sobą. Ale mamy też ofertę spacerków po mieście. Przez około dwie godziny goście mogą nie tylko poznawać zabytki, ale robić to w formie świetnej zabawy. Wcielają się w Indianę Jonesa i wykorzystując na przykład kody QR, szukają wyznaczonych na mapie punktów – wyjaśnia Jakub Nowak z Muzeum Historii Tarnowa i Regionu.

Policyjny pościg za Włochem na motorze. Nie miał prawa jazdy i przejechał na czerwonym

Placówka postanowiła bardziej zatroszczyć się również o mieszkańców podtarnowskich miejscowości. Stąd pomysł przygotowywania wystaw i prezentacji dedykowanych specjalnie danej gminie. Pracownicy Muzeum, uprzedzeni o przyjeździe grupy z danej miejscowości, wyszukują w magazynach eksponaty pochodzące z tego terenu. Przygotowują też wykład o postaciach i ciekawostkach z nią związanych. W ten sposób zwiedzanie i historia stają się bliższe.

Aby skorzystać z oferty wystarczy wejść na stronę muzeum.tarnow.pl. Tam można znaleźć wszystkie propozycje i numery kontaktowe, pod które należy dzwonić, aby umówić przyjazd. Zwykle grupy zorganizowane liczą około 25 osób, ale mogą być liczniejsze. W takim wypadku zajęcia są dzielone, tak aby każdy skorzystał z nich w jednakowym stopniu. Muzealnicy podkreślają, że oferta nie jest kierowana wyłącznie do szkół i przedszkoli. Mogą z niej korzystać również indywidualni zwiedzający, pod warunkiem, że zbiorą się w większą grupę.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Jesteś mistrzem kierownicy? Te pytania to zweryfikują!

Pytanie 1 z 12
Przejazd na czerwonym świetle. Jest dozwolony…
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE