Nie trafił do bramy. Pijany tata za kierownicą osobówki. Miał prawie 2 promile [ZDJĘCIA]

2021-05-24 15:29

Na szczęście skończyło się na strachu, chociaż wyglądało to groźnie. Nietrzeźwy kierowca, przewożący samochodem osobowym swoją rodzinę, zamiast do wjazdu, trafił do pobliskiego rowu. Nie tylko był pijany, ale również miał orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz czeka go kolejne postępowanie karne.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Wojniczu. Tam policjanci zostali wezwani do interwencji w sprawie nietrzeźwego kierowcy. Świadek, który powiadomił służby, zrelacjonował mundurowym przebieg wydarzeń. Okazało się, że zanim bordowy Ford Focus zaparkował na podjeździe do jednej z tamtejszych instytucji, wcześniej zdążył wylądować w rowie.

Lubelskie. Potworna zbrodnia z 1989 roku rozwiązana przez policjantów z Archiwum X

Z relacji świadka zdarzenia wynika, że samochód osobowy jadący drogą, zjechał do pobliskiego rowu melioracyjnego. Wysiedli z niego małżonkowie, który po kolei wynosili z auta swoje dzieci w wieku 2 i 3 lat, oraz pięciomiesięczne niemowlę.

„Następnie mężczyzna ponownie wsiadł do samochodu i po kilku minutach wyjechał z rowu, by następnie zaparkować przed bramą wjazdową. W tym momencie świadek uniemożliwił kierowcy dalszą jazdę. Na miejsce została wezwana załoga pogotowia ratunkowego celem zbadania dzieci. Na szczęście im nic nie stało. Pociechy trafiły pod opiekę matki, która była trzeźwa, jednak nie mogła jeździć, ponieważ nie miała prawa jazdy” - czytamy w komunikacie tarnowskiej policji.

Wezwany na miejsce patrol ustalił i przy użyciu zapisów pobliskiego monitoringu, potwierdził przebieg wydarzeń. Okazało się, że kierowca Forda był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało blisko dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Na tym jednak nie koniec. Mężczyzna nie powinien był wsiadać za kierownicę, ponieważ obowiązywał go orzeczony wcześniej zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz mężczyznę czeka kolejne postępowanie karne.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Czy zdałbyś test na prawo jazdy? Tylko dla mistrzów kierownicy [QUIZ]

Pytanie 1 z 17
Czy za tym znakiem, w razie zatrzymania pojazdu wskutek zatoru drogowego, masz obowiązek zachować odstęp od poprzedzającego pojazdu nie mniejszy niż 5m?
Czy za tym znakiem, w razie zatrzymania pojazdu wskutek zatoru drogowego, masz obowiązek zachować odstęp od poprzedzającego pojazdu nie mniejszy niż 5m?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE