Nawet trzy godziny zwiedzania. Muzeum Drogownictwa znów w pełni otwarte [FOTO]

2021-02-22 9:31 Łukasz Grygiel

Muzeum Drogownictwa w Szczucinie ponownie otwarte. Zwiedzającym znów udostępniono bibliotekę i zbiory archiwalne. Nadal oglądać można zewnętrzne ekspozycje w skansenie. To nawet trzy godziny zwiedzania! Nie trzeba kupować biletów.

Muzeum Drogownictwa w Szczucinie to nic innego jak bogaty dorobek myśli technicznej i kultury materialnej. Podziwiać można piękne tradycje drogowców.

- To ponad sto różnych urządzeń. Niektóre z nich mają nawet osiemnaście ton. Mamy m.in. nawierzchnię ułożoną chronologicznie, które przypominają „ślimaka”. Jest zabytkowy most, który stanowi kładkę turystyczną, żeby można było wszystko obejrzeć z góry. Jest też ekspozycja pokazująca pracę kafara na rzece – mówi Katarzyna Bochenek-Kolano z Muzeum Drogownictwa.

POSŁUCHAJ. Mówi Katarzyna Bochenek-Kolano z Muzeum Drogownictwa

Jadąc do Szczucina, przy okazji można odwiedzić pobliskie Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka, synagogę w Dąbrowie Tarnowskiej, czy Zalipię.

- Staramy się, aby ktoś kto do nas przyjeżdża odwiedził też najbliższe okolice. W zeszłym roku było u nas blisko 6 tysięcy osób. Ekspozycja na otwartej przestrzeni przystosowana jest do samodzielnego zwiedzania. Zaglądają do nas zarówno grupy młodzieży, jak i seniorów. Mamy turystów z całej Polski – dodaje Katarzyna Bochenek-Kolano.

Wystawy na otwartej przestrzeni oraz w budynku są dostępne dla zwiedzających od poniedziałku do piątku w godzinach 700 - 1500. Wystawy na otwartej przestrzeni są również dostępne w każdą sobotę i niedzielę w okresie od 17 kwietnia do 24 października 2021 w godzinach 1000- 1700. Wszystko przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Most w Ostrowie zdemontowany!