Nawet 700 osób dziennie! Tarnów idzie na rekord w ilości szczepień [ZDJĘCIA]

2021-04-09 15:35

19 kwietnia - to data uruchomienia w Tarnowie punktu masowych szczepień. Do hali przy ul. Gumniskiej tarnowian będą dowozić specjalne linie autobusowe. Pod względem technicznym hala jest już gotowa do przyjęcia pierwszego mieszkańca. Zobaczcie zdjęcia!

Urzędnicy z Tarnowa oczekują obecnie na formalne zgody i … szczepionki. Na sześciu stanowiskach szczepionych ma być nawet dziesięć osób na godzinę.

- Mamy już spore doświadczenie w tej kwestii. Chodzi zarówno o kwestie formalne jak i merytoryczne. Przygotowani jesteśmy też przede wszystkim zespołowo. Spełniamy wszystkie rygory narzucone przez sanepid i NFZ – mówi prezes Mościckiego Centrum Medycznego Jan Musiał.

MASOWY PUNKT SZCZEPIEŃ W TARNOWIE. POSŁUCHAJ JAK IDĄ PRZYGOTOWANIA!

Na miejscu zmianowo pracować będą wydelegowani pracownicy urzędu miasta oraz medycy z dwóch największych przychodni.

- Według nowych wytycznych to pielęgniarki będą mogły kwalifikować pacjentów do szczepień, natomiast ze względów bezpieczeństwa na miejscu będzie dyżurował lekarz. To na wypadek wątpliwości, czy dany pacjent może być zaszczepiony czy też nie. Będzie tez pomocny przy ewentualnych zasłabnięciach - mówi Jarosław Kolendo, szef Zespołu Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie.

Szczepienia będą wykonywane przez 7 dni w tygodniu od godz. 7.00 do 19.00. Do dyspozycji pacjentów będzie również parking przy hali. Miasto planuje uruchomić dwie linie autobusowe. Założenia są ambitne. Szczepionych ma być nawet 10 osób na godzinę!

Przypomnijmy – w Tarnowie powstaje też drugi masowy punkt szczepień. Przeczytacie o tym <<TUTAJ>>