Na wschodniej granicy służą też policjanci z Tarnowa. Jakie są ich zadania? [ZDJĘCIA]

2021-12-30 11:00

Trwający na granicy Polski z Białorusią kryzys migracyjny wymaga zaangażowania coraz większych sił i środków policji, wojska i Straży Granicznej. W te działania zaangażowani są również mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Rotacyjnie pełnią służbę na wschodzie kraju od połowy października. Jakie są ich zadania?

Tarnowscy policjanci na granicy z Białorusią

Kryzys migracyjny na granicy polsko-białoruskiej ciągnie się już od kilku miesięcy. Każdego dnia Straż Graniczna informuje o próbach nielegalnego przekroczenia wschodniej granicy. W zapobieganie temu procederowi zaangażowani są nie tylko pogranicznicy, ale również wojsko i policja z całego kraju. Wśród wyjeżdżających na wschód są również funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Służbę w strefie nadgranicznej pełniło już 14 mundurowych z tej jednostki. 

- Właśnie wczoraj [29.12.] dwóch mundurowych z Tarnowa udało się na granicę. Dzisiaj [30.12.] kolejna dwójka dołączy do kolegów. Spędzą razem najbliższe dwa tygodnie, pracując na przygranicznych drogach. Do ich zadań należeć będzie m.in. kontrola pojazdów wjeżdżających i wyjeżdżających ze strefy nadgranicznej, sprawdzanie wymaganych dokumentów i przestrzeni ładunkowej pojazdów, pod kątem nielegalnego przewożenia osób - mówi asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Dodajmy że aktualnie na granicy z Białorusią służbę pełni 30 policjantów drogówki z małopolskiej policji. Wśród nich 4 policjantów z tarnowskiej jednostki. Przypomnijmy, jak dotąd na wschodniej granicy pracowało 14 mundurowych z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]!

QUIZ. Co nas czeka w 2022 roku? Sprawdź, czy jesteś gotowy na rewolucyjne zmiany!

Pytanie 1 z 12
1. To będzie rok drożyzny. Ile, według prognoz ekspertów, ma wynieść w połowie roku inflacja?
Zaginął 63-letni mężczyzna, który chce odebrać sobie życie. W akcji policyjny śmigłowiec
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE