Można już składać wnioski. Komu przysługuje „Mieszkanie za remont” w Tarnowie?

2022-06-20 13:09
Mieszkanie za remont
Autor: Wojciech Gardoń

Mieszkańcy Tarnowa pytali o nie jeszcze przed ogłoszeniem konkursu. Ruszyła VII edycja programu „Mieszkanie za remont”. Warto przypilnować terminów oraz sprawdzić, kto może się ubiegać o lokal. Tym razem przygotowano 16 mieszkań, które czekają na nowych właścicieli.

Kolejne mieszkania do wyremontowania

Akcja „Mieszkanie za remont” jest prowadzona w Tarnowie mniej więcej co pół roku. Jednak zainteresowanie mieszkańców nie maleje. W każdej edycji programu na jeden lokal przypada bowiem od 4 do 5 wnioskodawców. Ci którzy nie mieli szczęścia poprzednim razem mogą znów spróbować. Konkurencja jest więc spora tym bardziej, że w tej edycji przygotowano 16 mieszkań – 7 powyżej 40m2 i 9 o mniejszej powierzchni.

– Te mieszkania są określone do remontu minimalnymi kosztami. Osoba, która je otrzyma może liczyć na półroczne zwolnienie z czynszu oraz zwolnienie z kaucji. W obecnej edycji mieszkania znajdują się na ulicy Bema, na ulicy Krakowskiej, Dwernickiego, Cegielnianej, Lwowskiej, Matki Boskiej Fatimskiej, Mościckiego i Pułaskiego – wylicza Bernard Karasiewicz, prezes Miejskiego Zarządu Budynków w Tarnowie.

Kto może się ubiegać?

Przede wszystkim musi być mieszkańcem Tarnowa. Ponadto określony został próg dochodowy na jednego członka gospodarstwa. W gospodarstwie jednoosobowym dochód musi się mieścić w przedziale od 1124,29 zł do 4015,32 zł. Natomiast w przypadku, gdy w gospodarstwie jest więcej osób ta kwota wynosi 562,14 zł do 3346,10zł.

Nabór wniosków potrwa do 19 lipca. O przyznaniu mieszkania decyduje również liczba punktów, jaką otrzymuje wnioskodawca.

– Osoby które są zakwalifikowane i widnieją na listach oczekujących, otrzymują sto punktów. O wygraniu konkursu decyduje również termin złożenia wniosku. O mieszkanie ubiegają się równe osoby. Tu nie możemy mówić o konkretnej grupie wiekowej. Niektóre osoby są same, dlatego szukają małych mieszkań. Są też tacy, którzy mają rodziny i potrzebują lokali z dużym metrażem – wyjaśnia Bernard Karasiewicz.

Nie wszyscy mogą liczyć na mieszkanie

Z „Mieszkania na remont” nie skorzystają osoby, które zalegały z opłatami za inny lokal i w związku z tym popadły w długi. Oferta nie dotyczy również mieszkańców, wobec których orzeczono eksmisję.

Ile wynosi koszt remontu?

Ubiegający się o „Mieszkanie za remont” musi się liczyć z jeszcze jednym wymogiem. Konieczny jest oczywiście wkład własny. Przeciętny koszt remontu może wynieść od 15 do nawet 100 tysięcy złotych. Jednak przeważnie te kwoty nie są aż tak wygórowane. Większość mieści się przedziale od 30 do 40 tysięcy złotych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Już połowa punktów powinna Cię uszczęśliwić

Pytanie 1 z 10
Co jest większe: Biały Dom czy Pałac Buckingham?
Emeryci będą w szoku! Sprawdź, co się bardziej opłaca: czternastka czy druga waloryzacja?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE