Młody rowerzysta POTRĄCONY na pasach w Nowodworzu. Kolejny GROŹNY wypadek tego lata [ZDJĘCIA]

2022-07-19 9:30

Z urazem nogi trafił do szpitala w Tarnowie. Mowa o 16-letnim rowerzyście, który w poniedziałek, 18 lipca miał wypadek na drodze wojewódzkiej nr 977 w Nowodworzu. Chłopak został potrącony przez samochód gdy przejeżdżał swoim jednośladem przez przejście dla pieszych. Kierowcy z tego powodu utknęli w ogromnym korku.

Groźny wypadek w Nowodworzu

Do groźnego wypadku doszło w poniedziałek, 18 lipca około godziny 11:00. 16-letni rowerzysta wjechał swoim jednośladem na przejście dla pieszych tuż przed nadjeżdżający samochód. Kierowca nie zdążył wyhamować i potrącił młodego człowieka. Na miejsce wypadku wezwano pogotowie ratunkowe i policję. Ratownicy medyczni udzielili chłopakowi pierwszej pomocy i zabrali go do szpitala. Natomiast policjanci ustalali okoliczności wypadku.

Te czynności trwały ponad godzinę. W tym czasie droga wojewódzka w Nowodworzu była zablokowana. Kierowcy samochodów osobowych musieli korzystać z objazdów, ciężarówki utknęły w sporym zatorze. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do zaistnienia groźnej sytuacji przyczynił się rowerzysta.

- Z relacji świadków oraz jego uczestników wynika, że kierujący rowerem nieletni, wjechał na przejście dla pieszych bezpośrednio przed nadjeżdżający samochód osobowy, którym kierował 77-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego. Został potrącony w wyniku czego doznał urazu kolana oraz kostki. Załoga karetki pogotowia ratunkowego przetransportowała go do tarnowskiego szpitala - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Ustalanie okoliczności i działania policjantów na miejscu wypadku trwały ponad godzinę. Udało się zorganizować objazdy dla samochodów osobowych. Niestety kierowcy ciężarówek utknęli w tym czasie w drogowym zatorze.

Jak się okazuje, to nie pierwsze tego typu zdarzenie na trasach regionu tarnowskiego z udziałem nieletnich na przejściu dla pieszych. Podobna sytuacja miała miejsce na początku wakacji w rejonie ronda tymczasowego na ulicy Lwowskiej. Tam również młody człowiek wjechał rowerem na przejście dla pieszych bezpośrednio pod nadjeżdżający pojazd. Policjanci przypominają, że z jednośladów nie trzeba zsiadać tylko na przejazdach rowerowych. Przed przejściem dla pieszych trzeba to zrobić.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ. Najpopularniejsze imiona w Polsce. Kilka pytań mocno cię zaskoczy

Pytanie 1 z 10
Najpopularniejszymi imionami dla dzieci w 2021 roku były:
Jak dobrać pompę ciepła?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE