Marszałek pomoże przy dokończeniu mostu w Ostrowie

2022-01-04 11:00
most
Autor: Powiatowy Zarząd Dróg

Powiat ma dostać milion złotych. Ostatnia faktura będzie więc kosztować starostwo z własnych środków zamiast 6 milionów 700 tysięcy, ponad 5.

Most w Ostrowie ma być przejezdny 1 kwietnia. W ramach budowy zachodniego zjazdu z autostrady z Wierzchosławic do Mościc powstanie drugi most na Dunajcu. Łącznik ma być gotowy do czerwca 2023 roku. Most w Ostrowie został zamknięty w listopadzie 2019 roku. Odciął mieszkańców gminy Wierzchosławice od Tarnowa. Teraz muszą dokładać nawet około 20 kilometrów, by dojechać do pracy. Budowa pochłonie około 30 milionów złotych.

QUIZ. Jesteś prawdziwym katolikiem? Test wiedzy o Kościele. 100 proc. to cud!

Pytanie 1 z 15
W jaki dzień tygodnia katolicy powinni zachowywać „wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych”?

- Jesteśmy po rozmowach z marszałkiem i wszystko jest na dobrej drodze, żeby ten milion złotych został do naszej kasy wpłacony do wkładu własnego. W naszej trudnej sytuacji finansowej ten milion jest poważnym zastrzykiem finansowym. Widzimy, że jest ze strony Urzędu Marszałkowskiego duże zrozumienie dla naszej sytuacji. Te pieniądze są nam potrzebne do zapłaty ostatniej faktury, musimy ją zapłacić do końca maja - mówi Roman Łucarz, starosta tarnowski.

"Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Zespół MIG: Rodzina Gwiazdowskich nieustannie się powiększa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE