Laboratoria, nauka języka i eksperymenty. PWSZ z nowymi studiami magisterskimi

2020-09-21 7:31
 nowe studia magisterskie na kierunku Technologia chemiczna
Autor: PWSZ w Tarnowie Na studentów czekaja laboratoria, nauka języka i eksperymenty

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie uruchomiła nowe studia magisterskie na kierunku Technologia chemiczna. To propozycja dla osób posiadających tytuł zawodowy inżyniera lub licencjata uzyskany w ramach studiów I stopnia na kierunkach takich jak Chemia, Inżyniera materiałowa lub pokrewnych.

Absolwenci otrzymują tytuł zawodowy magistra inżyniera, co oznacza, że kończący kierunek Chemia z tytułem licencjata, dostaną szansę zdobycia aż dwóch tytułów – inżyniera i magistra.

Studia na kierunku Technologia chemiczna trwają 3 lub 4 semestry – w zależności od ukończonych studiów I stopnia. Dla studentów posiadających tytuł zawodowy licencjata, rozpoczynają się w październiku i trwają 4 semestry. Dla posiadających tytuł inżyniera, studia rozpoczynają się w lutym i trwają 3 semestry.

- Program studiów na kierunku Technologia chemiczna skonstruowany jest w oparciu o nowoczesne formy kształcenia łączące multimedialne wykłady teoretyczne z praktycznym zdobywaniem wiedzy w ramach zajęć laboratoryjnych, podczas których studenci mogą rozwijać umiejętności eksperymentatorskie, realizować własne pomysły i projekty – mówi Łukasz Jęczmionek, Dziekan Wydziału Politechnicznego.

POSŁUCHAJ. Mówi Łukasz Jęczmionek, Dziekan Wydziału Politechnicznego

Studenci uczestniczą również w zajęciach rozwijających zdolności pozwalające na założenie własnej firmy, przedsięwzięcia biznesowego. Doskonalą posługiwanie się językami obcymi w ramach lektoratów, w tym słownictwo specjalistyczne,

- Poznają uwarunkowania prawne dotyczące opracowania i wdrażania nowych technologii, a także posługiwanie się nowoczesnymi technikami informatycznymi, dzięki czemu mogą sprostać wyzwaniom współczesnej Europy i świata, który ulega coraz szybszym przeobrażeniom – dodaje Paulina Bednarz, Prodziekan Wydziału Politechnicznego.

POSŁUCHAJ. Mówi Paulina Bednarz - prodziekan Wydziału Politechnicznego

Podczas studiów studenci odbywają praktykę zawodową w zakładzie przemysłowym, laboratorium chemicznym albo w jednostce naukowo-badawczej, podczas której mogą zweryfikować nabytą wiedzę oraz umiejętności praktyczne. Studia kończą się obroną pracy magisterskiej.

Pokój dla studenta. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 99
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE