Koniec szczepień w Arenie Jaskółka Tarnów. Ostatnie dni punktu

2021-07-30 13:30
Arena Jaskółka Tarnów
Autor: Tomasz Piszczek Do końca sierpnia hala ma powrócić do dawnych funkcji

Punkt szczepień powszechnych w Arenie Jaskółka Tarnów będzie działał jeszcze tylko w piątek i sobotę 30 i 31 lipca. To ostatni moment dla zainteresowanych przyjęciem tam szczepionki przeciw COVID-19. Ze względu na malejące zainteresowanie Wojewoda Małopolski zdecydował o wygaszeniu tego punktu. Do końca sierpnia hala ma powrócić do dawnych funkcji.

Koniec szczepień przeciwko COVID-19 w Arenie Jaskółka Tarnów

Ostatni chętni będą mogli przyjąć preparaty przeciwko COVID-19 w Arenie Jaskółka Tarnów w sobotę 31 lipca. Osoby umówione na sierpień zostaną przeniesione do Szpitala Wojewódzkiego im. Św. Łukasza w Tarnowie, który prowadził punkt w hali. Szczepienia będą się odbywały od godziny 16:00, żeby skorzystać mogły osoby pracujące. Najbliższe szczepienia odbędą się tam 3, 6, 10, 12 i 15 sierpnia. Tymczasem w Arenie Jaskółka rozpoczną się prace, które mają przywrócić pierwotne funkcje hali.

- Demontażem ścian działowych na głównej płycie hali zajmie się firma Budimex S.A. Następnie trzeba będzie uzupełnić ubytki w nawierzchni i ponownie wszystko pomalować żywicą epoksydową. Tempo prac będzie zależeć od dostępności materiałów budowlanych potrzebnych do ich wykonania. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i uda się uzyskać wymagane decyzje pod koniec sierpnia hala powinna być gotowa na ponowne przyjęcie sportowców, artystów i publiczności – informuje Arkadiusz Marszałek, dyrektor Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Przypomnijmy, Punkt Szczepień Powszechnych w Arenie Jaskółka Tarnów rozpoczął działanie 2 czerwca. W ciągu niespełna dwóch miesięcy preparaty przeciwko COVID-19 przyjęło tam ponad 7 tysięcy osób. Na sierpień zapisało się już 700 kolejnych. Po zamknięciu punktu w Jaskółce szczepionkę będzie można przyjąć w Ośrodku Zdrowia Psychicznego przy ulicy Lwowskiej.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

ESKA XD #028 - FESTIWALE, ROBOTY, SEKRETY IGRZYSK