Kolejny wyrok w procesie gangu "kantorowców". Tarnowski wątek sprawy

2021-09-20 20:00

Byli brutalni, a dla swoich ofiar nie mieli litości. Sąd Okręgowy w Tarnowie wydał wyrok w sprawie gangu tak zwanych "kantorowców". Jedną z ich ofiar padł ojciec właścicielki kantoru właśnie w Tarnowie. W 2007 roku mężczyzna został zastrzelony w rejonie ulicy Bitwy pod Studziankami. Ustalono kto do niego strzelał.

Kary dożywotniego więzienia dla członków gangu "kantorowców"

Przed tarnowskim sądem okręgowym zakończył się trwający kilka lat proces gangu "kantorowców". Kary dożywotniego więzienia po raz kolejny usłyszeli najbrutalniejsi członkowie grupy: Wojciech W. i Tadeusz G. Mężczyźni zostali skazani za popełnienie pięciu zabójstw na terenie Ostrowa koło Rzeszowa, Przeworska, a także Tarnowa. Jedną z ich ofiar był ojciec właścicielki jednego z tarnowskich kantorów. Zastrzelono go z zimną krwią w styczniu 2007 roku na ul. Bitwy pod Studziankami. W czasie długiego procesu udało się ustalić, między innymi kto strzelał do 57-latka. Wojciecha W., przed sądem przyznał, że to on oddawała strzały z broni palnej do ofiar gangu.

- Sprawcy najpierw oddawali strzały, aby pozbawić życia daną osobę, a następnie przeszukiwali ofiarę, czy ma ona przy sobie pieniądze. W tych przypadkach oskarżeni nie okazali cienia litości pokrzywdzonym i nie mogą liczyć na to, że taki cień litości zostanie okazany przez sąd - mówił w uzasadnieniu wyroku sędzia Tomasz Kozioł z Sądu Okręgowego w Tarnowie.

Dodajmy, że wyrok dożywocia w tej sprawie Tadeusz G. usłyszał już w 2016 roku. Teraz tą samą karę, za tę zbrodnię wymierzono Wojciechowi W., który przyznał się, że feralnego dnia pociągał za spust pistoletu, który śmiertelnie raniły 57-letniego mężczyznę.

Oprócz głównych oskarżonych, zapadły też wyroki dotyczące 12 innych osób, które miały się dopuszczać przestępstw na rzecz gangu. Tu wyroki były zróżnicowane - od uniewinnienia za niektóre czyny, przez kary w zawieszeniu, aż po wyroki kilku lat pozbawienia wolności.

Wyrok wydany w poniedziałek, 20 września przez Sąd Okręgowy w Tarnowie jest nieprawomocny.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Quiz. W tytule filmu brakuje jednego wyrazu. 8/10 to plan minimum!

Pytanie 1 z 10
Pulp...
Raport z anteny 20.09, godz.10
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE