Kilku rajdowców zostało wyłapanych!

2022-01-25 11:00
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Autor: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Dzięki wskazówkom mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jest mniej wyścigów w Tarnowie. Mapa bije rekordy popularności i jest coraz bardziej skutecznym narzędziem w wyłapywaniu sprawców wykroczeń.

Wykroczenia drogowe, grupowanie się nieletnich, którzy zakłócają spokój, czy sprzedaż narkotyków. To najczęściej wskazywane wykroczenia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa w Tarnowie i regionie. Dzięki mapie zagrożeń udało się też wyłapać niektórych kierowców uprawiających wyścigi w Tarnowie. Dzięki krajowej mapie zagrożeń została zmieniona też organizacja ruchu na rondzie przy ul. Wilczej przy wyjeździe na autostradę. Dzięki czemu w tym rejonie zrobiło się zdecydowanie bezpieczniej.

- Wyłapujemy tych kierowców rajdowców. Spotykali się bardzo często na Jana Pawła II, gdzie próbowali się ścigać w godzinach wieczorowo – nocnych. Podobnie na Sadowej, Komunalnej i w rejonie Kantorii. To wszystko zgłaszali mieszkańcy przez mapę i pojawiały się tam częściej patrole. Wiele osób utraciło tam prawa jazdy w związku z przekroczeniem prędkości. Jeśli chodzi o przekraczanie prędkości, najczęściej dochodzi do niej na Jana Pawła II czy Komunalnej. W przypadku gromadzenie się nieletnich czy procederu kradzieży i rozprowadzania narkotyków, to najczęściej dochodzi do nich na blokowiskach - mówi Paweł Klimek, rzecznik tarnowskiej Policji.

Kto to powiedział?

Pytanie 1 z 10
Nie jestem dość sprytny, by kłamać.

"Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Starogard Gdański. 10-tygodniowa dziewczynka nie żyje. Została skatowana
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE