Centrum Usług Społecznych w Tarnowie

i

Autor: Justyna Świderska Centrum Usług Społecznych w Tarnowie

Karta Dużej Rodziny i zasiłek w jednym miejscu. CUS w Tarnowie już na Brodzińskiego

2022-08-02 11:00

Od poniedziałku (1 sierpnia 2022) Centrum Usług Społecznych w Tarnowie działa w nowym miejscu. Placówka rozpoczęła pracę w docelowej siedzibie przy ulicy Brodzińskiego 14, chociaż otoczenie budynku sugeruje, że prace remontowe jeszcze nie zostały zakończone. Jakie sprawy można tam załatwić? Sprawdź!

To ma być ułatwienie dla mieszkańców, którzy w jednym miejscu mogą teraz załatwić szereg spraw. W budynku dawnego Domu Dziecka, a później tymczasowej siedzibie Straży Miejskiej przy ulicy Brodzińskiego 14 w Tarnowie, w poniedziałek rozpoczęło działalność Centrum Usług Społecznych. Z jakimi problemami mogą się tam zgłaszać tarnowianie?

Do placówki przy ulicy Brodzińskiego 14 w Tarnowie mieszkańcy mogą przychodzić, aby załatwić wszystkie sprawy socjalne. Do ich dyspozycji jest Punkt Obsługi Klienta a także Punkt Informacji Do Spraw Usług Społecznych. W tym pierwszym petenci mogą załatwiać wszystkie formalności związane z wydaniem Karty Dużej Rodziny, Tarnowskiej Rodziny i Karty Tarnowskiego Seniora. Tu także przyjmowane są wnioski w sprawie zasiłków rodzinnych i dodatków mieszkaniowych, a także świadczeń pielęgnacyjnych, specjalnych czy opiekuńczych. Również do Punktu Obsługi należy się zgłosić w przypadku spraw związanych z dofinansowaniem w ramach PFRON dla osób niepełnosprawnych. Dotyczy to między innymi zaopatrzenia w sprzęt rehabilitacyjny, turnusów rehabilitacyjnych ale również likwidacji barier architektonicznych. Tutaj załatwicie również sprawy w zakresie poradnictwa specjalistycznego, czy rozwiązywania problemów alkoholowych.

Marsz Powstania Warszawskiego 2022. Narodowcy w spokoju przeszli na Plac Krasińskich

Z myślą o klientach uruchomiony został również Punkt Informacji. To tam można dopytać o szczegóły, wymagane dokumenty, konieczne do załatwienia formalności czy upewnić się, gdzie należy się udać ze swoją sprawą. Informacje są udzielane zarówno osobiście na miejscu w placówce przy Brodzińskiego, jak i telefonicznie. W poniedziałki Centrum Usług Społecznych w Tarnowie ma przyjmować interesantów od 7:30 do 18:00. W pozostałe dni tygodnia do piątku od 7:30 do 15:30. Na razie jednak prace wokół budynku trwają. Próżno też szukać tabliczki z informacją, jaką placówkę znajdziemy w środku.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Jak dobrze znasz polskie kino lat 70-tych? QUIZ

Pytanie 1 z 10
W kogo wcielił się w filmie “Rejs” (1970) Stanisław Tym?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE