Jeszcze mają czas do namysłu. Do poniedziałku zgłoszenia do szczepień na Covid-19 [AUDIO]

2020-12-23 12:12
Szczepienie
Autor: whitesession/Pixabay/cc0 Na podjęcie decyzji o szczepieniu mają czas do 28 grudnia

Zostało jeszcze kilka dni na podjęcie decyzji. Jeszcze do poniedziałku, 28 grudnia, pracownicy obu tarnowskich szpitali mogą zgłaszać chęć udziału w szczepieniach przeciwko COVID-19. Wiele osób ma obawy, tymczasem była wiceminister zdrowia zapewnia, że specyfik jest bezpieczny, bo musiał przejść szereg szczegółowych testów.

Oba tarnowskie szpitale znalazły się na liście tak zwanych szpitali węzłowych, w których w pierwszej kolejności ruszy program szczepień dla personelu i pracowników aptek. Trwa nabór osób, które chcą skorzystać z tej formy profilaktyki. W Specjalistycznym Szpitalu im. Edwarda Szczeklika w Tarnowie termin zgłoszeń upływa w poniedziałek (28 grudnia) o 8:00. Natomiast w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza można się będzie zgłaszać do godziny 10:00.

Przed pierwszą gwiazdką - świąteczne przygotowania

- Skupiamy się teraz na tej formie walki z pandemią. Mamy nadzieję, że zarówno wśród pracowników służby zdrowia i aptek, ale też wśród mieszkańców w kolejnym etapie zainteresowanie szczepieniami będzie duże – mówi Joanna Paździo, rzeczniczka wojewody małopolskiego.

POSŁUCHAJ: O szczepieniach na Covid-19 Joanna Paździo, rzecznik wojewody małopolskiego

Mieszkańcy Tarnowa i regionu dość sceptycznie podchodzą do możliwości zaszczepienia się przeciwko Covid-19. Argumentują, że prace nad specyfikiem trwały krótko i nie są znane wszystkie możliwe skutki uboczne jego podania. Tymczasem zdaniem byłej wiceminister zdrowia Józefy Szczurek – Żelazko, nie ma powodów do obaw.

- Każdy lek musi przejść cały szereg testów, badań, w których musi zostać udowodnione, że jest bezpieczny i skuteczny. Europejska Agencja Leków nie zarejestruje produktu, który nie przejdzie poszczególnych faz testowania – argumentuje Józefa Szczurek – Żelazko.

POSŁUCHAJ: O szczepieniach na Covid-19 mówi Józefa Szczurek-Żelazko, była wiceminister zdrowia

Według zapowiedzi, szczepionki mają dotrzeć do placówek w regionie tuż po świętach, więc jest szansa, że pierwsi chętni otrzymają je jeszcze przed końcem roku. W pierwszej kolejności mają być szczepieni pracownicy służby zdrowia i aptek.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

[QUIZ] Największe polskie hity lat 80. Kto śpiewa ten przebój?

Pytanie 1 z 25
Który zespół wylansował przebój "Słodkiego, miłego życia"?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE