Jak oswoić strach przed zmianą i złe emocje? Spotkanie z pisarką Joanną Chudobą [AUDIO]

2020-02-12 13:27
Marifa - Joanna Chudoba
Autor: Justyna Świderska Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie zaprasza na spotkanie z pisarką

Zmiany w życiu, emocje, relacje z innymi ludźmi. Budzą strach, bo nie zawsze potrafimy sobie z nimi radzić. Pisarka Joanna Chudoba wzięła je na celownik w swojej książce „Niedopowiedzenia”. Na początku marca odwiedzi Miejską Bibliotekę Publiczną w Tarnowie i zaprosi Was do rozmowy o problemach, z którymi mierzy się każdy z nas.

Zaczęło się od bloga i krótkich wpisów, o sytuacjach, które niemal każdy ma na swoim koncie. Trudne decyzje, budowanie relacji i związków, a także rozstania.

- Czytelnicy odnajdywali w nich siebie samych i czerpali pomysły na wychodzenie z trudnych sytuacji. Pojawiały się zachęty, żebym pisała więcej, czytelnicy podrzucali konkretne zagadnienia i problemy z własnego życia – mówi Joanna Chudoba. - W końcu dojrzałam do decyzji, żeby część materiałów ukazała się w formie mini powieści – dodaje. Ta książka to historia dwóch kobiet. Historia o zmianie, która zachodzi niezależnie od faktu, czy tego chcemy, czy nie. Dla jednych jest karą, dla innych kopniakiem na szczęście – dodaje autorka.

Spotkanie w tarnowskiej Bibliotece będzie okazją do rozmów między innymi o trudnej sztuce zamykania pewnych etapów w życiu. Joanna Chudoba przekonuje, że sytuacje minione są z definicji zamknięte. Jedynie nasze ciągłe roztrząsanie i rozpamiętywanie ich, powoduje, że nie umiemy się od nich uwolnić i iść dalej. Podobnie, jak nie potrafimy doceniać wagi porażek, które w efekcie budują naszą siłę. - Chciałabym nauczyć moich czytelników, jak nie karać się za każde potknięcie – mówi autorka.

Posłuchaj: z pisarką Joanną Chudobą rozmawia Justyna Świderska z Radia ESKA Tarnów

Spotkanie z Joanną Chudobą zaplanowano 3 marca 2020 w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie przy ulicy Krakowskiej 4. Początek o godzinie 18:00. Wstęp jest wolny.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE