Inauguracja TALII już w sobotę. Bilety są jeszcze dostępne!

2022-09-21 17:00
TALIA 2022
Autor: Andrzej Mleczko - Plakat TALIA 2022

W najbliższą sobotę, 24 września, rozpocznie się XXVI Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia 2022, organizowany przez Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie oraz Centrum Sztuki Mościce. Pierwszym konkursowym spektaklem będzie najnowsza tarnowska premiera – „Zimowy pogrzeb” Hanocha Levina w reżyserii Filipa Kowalczyka.

Przed nami XXVI Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia 2022

Podczas XXVI Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia 2022, który rozpocznie się w najbliższą sobotę, 24 września, i potrwa do 1 października, o główną nagrodę rywalizować będą następujące spektakle: „Niespodzianka” (Pierre Sauvil), reż. Emilian Kamiński, Teatr Kamienica w Warszawie; „Słoneczni chłopcy” (Neil Simon), reż. Marcin Hycnar, Och-Teatr w Warszawie; „Niepamięć” (Marek Modzelewski), reż. Piotr Ratajczak, koprodukcja Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi i Fundacji Garnizon Sztuki; „Biesiada u Hrabiny Kotłubaj” (Witold Gombrowicz), reż. Magdalena Piekorz, Fundacja Republika Marzeń w Warszawie; „Kolacja dla głupca” (Francis Veber), reż. Marcin Sławiński, Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie oraz „Zimowy pogrzeb” (Hanoch Levin), reż. Filip Kowalczyk, Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

Premiera „Zimowego pogrzebu” zainaugurowała w minioną sobotę, 17 września, 69. sezon artystyczny w tarnowskim teatrze. Najnowsza propozycja Solskiego jest groteskową opowieścią o życiowym nieudaczniku Laczku Bobiczku, który po śmierci matki próbuje za wszelką cenę spełnić jej ostatnie życzenie – poinformować całą swoją rodzinę o pogrzebie, żeby wszyscy mogli wziąć w nim udział. Jednakże okazuje się to trudniejsze niż spodziewał się tego główny bohater, albowiem na ten sam dzień zostało zaplanowane długo wyczekiwane wesele Welwecji, będącej ostatnią panną na wydaniu w rodzinie. Przełożenie tegoż wydarzenia byłoby totalną katastrofą, dlatego też krewni postanawiają ignorować pukającego do ich drzwi Laczka.

Festiwalowa publiczność będzie miała okazję obejrzeć „Zimowy pogrzeb” w pierwszym dniu Talii o godzinie 17:00 i 20:00. Bilety na spektakl są cięgle dostępne. Więcej informacji na ten temat znajduje się na oficjalnej stronie tarnowskiego teatru. Bilety można rezerwować również telefonicznie. Wystarczy zadzwonić pod jeden z tych numerów: 784 976 025 lub 14 688 32 87.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Sekrety kobiety. Czy wiesz, co to za przedmioty i pojęcia? Panowie - nie ośmieszcie się!

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Najpopularniejszy na świecie jesienny długi płaszcz z paskiem nazywa się:
Sekrety kobiety. Czy wiesz, czym są te przedmioty? Panowie - nie ośmieszcie się
Pieniądze to nie wszystko Barbara Socha (21.09)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE