Oszuści dzownią do tarnowian

i

Autor: Łukasz Grygiel Telemarketerzy dzwonią do mieszkańców oferując im darmowe upominki

Oszuści znów dzwonią. Idziesz na pokaz, a wychodzisz ze sprzętem wartym fortunę

2020-10-22 11:45

Sprzedaż nieuczciwych firm nadal kwitnie. Mimo pandemii, mieszkańcy regionu tarnowskiego, nadal zapraszani są na pokazy organizowane w hotelach i restauracjach. Co ciekawe, dzwoniący informują, że w danym dniu i o danej godzinie można odebrać prezent w postaci vouchera, czy bonu turystycznego. Rzeczywistość jest inna. W Eska Tarnów podpowiadamy, jak ustrzec się oszustów!

Kolejną falę dzwoniących do tarnowian telemarketerów dało się zaobserwować kilkanaście dni temu. Były to zaproszenia po odbiór bonu turystycznego, który rzekomo miał poprawić sytuacje finansową hoteli i pensjonatów.

- Zaproszenia te okazywały się nieprawdziwe. Sprowadzały się do celów handlowych. Pokazywano, a następnie namawiano mieszkańców do zakupu różnorodnych urządzeń. Nikt żadnych bezpłatnych voucherów nie otrzymał. W zamian były to drobne upusty procentowe do wykorzystania w konkretnym hotelu – opowiada powiatowa rzecznik praw konsumenta - Magdalena Kras-Pyzik.

Nierzadko na tego typu spotkaniach stosowane są manipulacje. Wszystko po to, by podpisać umowę i wpłacić zaliczkę. Mieszkańcy ulegają i poddają się chwili oraz urokowi osób przeprowadzających pokazy.

- Po pierwsze odpowiedzmy sobie na pytanie, czy taki sprzęt jest nam w ogóle potrzebny. Nie dajmy sobie wmówić, że można go kupić tylko dzisiaj i że jutro nie będzie takiej okazji. Zwrócimy uwagę, aby sprzedawca wydał nam wszystkie dokumenty związane ze sprzedażą, a więc kopie umowy, ewentualnie jakieś regulaminy, czy szczegóły promocji - dodaje Magdalena Kras-Pyzik.

Od zawartej podczas spotkania nieuczciwej umowy można odstąpić w ciągu 14 dni. Specjaliści radzą, aby zrobić to na piśmie, a nie poprzez telefoniczną rozmowę z konsultantem.

PADŁEŚ OFIARĄ OSZUSTÓW? POSZUKAJ POMOCY U SPECJALISTÓW:

  • Miejski Rzecznik Konsumentów Tarnów, ul. Nowa 4tel.: 14 688 28 50
  • Powiatowy Rzecznik Konsumentów Tarnów, ul. Narutowicza 38tel. 14 631 63 13
  • Delegatura Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Tarnowie Tarnów, ul. Narutowicza 33tel. 14 621-42-16
Teatr w Tarnowie szuka zdolnej aktorki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE