Fundacja Leroy Merlin Polska wyremontuje bursę międzyszkolną w Tarnowie dla uchodźców z Ukrainy

2022-12-22 15:59
Leroy Merlin umowa
Autor: Justyna Świderska Fundacja sfinansuje i wykona cały remont

Budynek przy ulicy Św. Anny w Tarnowie, w którym od momentu wybuchu wojny chronią się uchodźcy z Ukrainy, zostanie gruntownie zmodernizowany. Fundacja Leroy Merlin Polska właśnie podpisała umowę na wykonanie tego zadania z prezydentem Tarnowa. Prace potrwają pół roku.

Warunki dla mieszkańców zdecydowanie się poprawią. Budynek dawnej bursy międzyszkolnej przy ulicy św. Anny w Tarnowie doczeka się gruntownej modernizacji. Po wybuchu wojny z Rosją, w obiekcie zakwaterowano uchodźców z Ukrainy, którzy w naszym mieście szukają schronienia. Obecnie przebywa tam ponad 80 osób, w tym blisko 40 dzieci. Wykonania modernizacji podjęła się Fundacja Leroy Merlin Polska, która dostarczy materiały i zrealizuje całe zadanie.

- To drugi największy grant w dziesięcioletniej historii naszej Fundacji. Prace pochłoną 2 miliony złotych. W waszym mieście działa nasz sklep, jego dyrektor skontaktował się z miastem, zapytał o najpilniejsze potrzeby i ten budynek został wskazany. Potem były wizje lokalne i zdecydowaliśmy się pomóc. Dzięki temu warunki pobytu w bursie zdecydowanie się poprawią – mówi Karol Poprawa, lider Funduszu Solidarnościowego Leroy Merlin Polska.

Ludzie chcą pomóc ofiarom wybuchu

W ramach modernizacji remontowane będą pokoje i korytarze, wymieniana stolarka, ale najpoważniejszym wyzwaniem będzie reorganizacja łazienek, które nie były remontowane od lat. Obecnie na każdym piętrze działają dwie łaźnie zbiorowe – jedna dla kobiet, druga dla mężczyzn. Brakuje prywatności i nie jest to wygodne rozwiązanie. Po remoncie jedna łazienka będzie przypadała na dwa, trzy pokoje. To wymaga wymiany instalacji wodno-kanalizacyjnych.

Jak zapewniają urzędnicy i przedstawiciele Fundacji, nie będzie konieczności wyprowadzania lokatorów w inne miejsce na czas trwania remontu. Mieszkańcy bursy ochoczo przystali na ulokowanie w innych pokojach, bo liczą na poprawę warunków mieszkaniowych. Prace rozpoczną się zaraz po świętach Bożego Narodzenia, 27 grudnia i potrwają do sierpnia. Wykonawca nie przewiduje większych niespodzianek a co za tym idzie opóźnień.W skali całego kraju wolontariusze Fundacji Leroy Merlin Polska wyremontowali już ponad 600 placówek publicznych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Największe skandale w rodzinach królewskich! Pamiętasz wszystkie? Test tylko dla prawdziwych znawców

Pytanie 1 z 10
Król Karol III jako książę Karol romansował z Camillą, która dziś jest królową małżonką. Pewien członek królewskiego rodu miał romans z inną Camillą - La Camillą z zespołu Army of Lovers znaną z wielkiego biustu. Kto to był?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE