Facebooka nie obsługuje oficer dyżurny! Lepiej zadzwonić na 112

2020-02-06 8:51
 Facebook, Tarnowska Policja
Autor: Łukasz Grygiel Facebook, Tarnowska Policja

Policja w Tarnowie coraz częściej na swoim oficjalnym koncie w sieci otrzymuje nietypowe wiadomości. Mieszkańcy miasta zgłaszają wykroczenia, przestępstwa, informacje o nieprawidłowym parkowaniu. To błąd.


Facebookowe konto policji w Tarnowie cieszy się coraz większą popularnością. W ślad za tym idzie też mnóstwo wysyłanych wiadomości.

- Nie należy nam wysyłać informacji i pytań do swojego dzielnicowego. Gdy ktoś potrzebuje złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa lub wykroczeniu musi skorzystać z zupełnie innych form kontaktu z nami. Albo telefonicznie przez oficera dyżrunego, albo osobiście w komendzie - tłumaczy rzecznik policji w Tarnowie - Paweł Klimek.

Posłuchaj rzecznika prasowego policji w Tarnowie - Pawła Klimka

Facebookowe konto obsługuje kilka osób. Za jego pośrednictwem funkcjonariusze informują o niebezpieczeństwach i trudnościach z jakimi będzie trzeba się zmierzyć, ale i najnowszych metodach, jakie wykorzystują przestępcy. Konto jest aktywne od września 2018 roku. Obserwuje je ponad dziewięć i pół tysiąca osób.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE