Dzisiaj radni mogą podwyższyć podatek od nieruchomości. Prezydent mówi o stawkach maksymalnych

2022-10-06 8:28
Rada Miejska zdjęcie ilustracyjne
Autor: Krystian Janik

Podatek nieruchomości może wzrosnąć w Tarnowie do stawek maksymalnych ustalonych przez Ministra Finansów. Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela zwraca uwagę, że jego obowiązkiem jest przedstawienie radnym rządowego obwieszczenia. Głosowanie w tej sprawie odbędzie się podczas dzisiejszej nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej.

Podatek od nieruchomości może wzrosnąć w Tarnowie do stawek maksymalnych

Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Tarnowie rozpocznie się dzisiaj, 6 października 2022 roku, o godzinie 11:00. Posiedzenie odbędzie się w trybie zdalnym, a jednym z najważniejszych tematów, nad którymi pochylą się miejscowi radni będzie podniesienie podatku od nieruchomości do stawek maksymalnych, wynikających z obwieszczenia Ministra Finansów dotyczącego górnych granic stawek kwotowych podatków i opłat lokalnych na 2023 rok. Sytuację, jeszcze przed zebraniem się radnych, postanowił skomentować w swoich mediach społecznościowych prezydent Tarnowa.

– Minister Finansów ustalił stawki maksymalne podatku od nieruchomości na rok 2023. Moim obowiązkiem jest przedstawić Radzie Miejskiej właściwy projekt uchwały w tej sprawie. Radni mogą ją uchwalić lub odrzucić. Mogą też zmienić poszczególne stawki wg własnego uznania. Rada Miejska w ten sposób ustali poziom dochodów miasta z tego tytułu. W roku 2022 wpływy do budżetu Tarnowa z podatku od nieruchomości wyniosą ok 100 mln zł. Stanowią więc istotną część dochodów własnych miasta. Według stawek określonych przez Ministra Finansów mogą one wynieść w 2023 ok 120 mln zł. Decyzja ws. tego poziomu należy wyłącznie do radnych – napisał na swoim Facebooku prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

Projekt podwyżki podatku od nieruchomości, nad którym pochylą się tarnowscy radni, przewiduje m.in. podniesienie stawki dla budynków mieszkalnych z 0,65 zł do 1,00 zł za mkw. oraz podniesienie stawki dla budynków związanych z działalnością gospodarczą z 22,50 zł do 28,78 zł za mkw.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Slang korporacyjny. Jak dobrze go znasz? Mało kto zna wszystkie odpowiedzi!

Pytanie 1 z 7
"Workflow" - co kryje się pod tym hasłem?
Pieniądze to nie wszystko. Piotr Arak – inflacja będzie rosła
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE