Dziś Dzień Kupca! Jak mają się tarnowscy kupcy?

2021-12-08 13:00
Burek
Autor: Jadwiga Kozioł

Święto zostało ustanowione podczas pielgrzymki kupców na Jasną Górę w 1937 roku. Jednak w PRL-u nie było obchodzone, przywrócono je dopiero w 1989 roku.

W dniu ich święta zapytaliśmy kupców z tarnowskiego Burku, jak mają się ich biznesy. Jak mówią, handel w pandemii zaczął upadać i jest coraz gorzej. Ledwo starcza im na ZUS i czynsz. Wszystkim kupcom życzymy dużych utargów i niskich składek. W Tarnowie obchody Dnia Kupca będą 11 grudnia między godz. 8.00 a 16.00 przy ulicy Hodowlanej. Na mieszkańców będzie czekało 25 wystawców z regionu. Będzie można kupić lokalne wyroby, również ozdoby świąteczne. Pojawi się też św. Mikołaj.

Ten quiz zdradzi prawdę o Tobie. Nic się nie ukryje

Pytanie 1 z 8
Twój partner/partnerka chce się rozstać, co wtedy robisz?

- Bardzo ciężko jest i nie wiadomo, jak długo taka sytuacja potrwa. Zapłacić ZUS, czynsze, nie wiem, czy podołamy. Handel nie idzie, dużo pustych lokali stoi, dlatego że kupujących nie ma i kupcy się nie utrzymują. Rezygnują. Nie sprzedałabym towaru, gdybym podniosła ceny i nie możemy ich podnieść, mimo że towar podrożał. Sporadycznie pojawiają się klienci, dlatego wielu z nas zrezygnowało. Handel upada - żalą się kupcy z tarnowskiego Burku.

"Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Grejpfrut - kalorie, witaminy, właściwości
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE