Docenią artystów. Trwa nabór kandydatów do Nagród i Stypendiów Miasta Tarnowa

2020-04-01 11:41
Nagrody Miasta Tarnowa
Autor: materiały prasowe Miasto doceni artystów i mecenasów kultury

Nagrody Miasta Tarnowa zostaną przyznane w pięciu kategoriach. Laureaci otrzymają od pięciu do dziesięciu tysięcy złotych oraz honorowe wyróżnienia i statuetki. Z kolei na pięć tysięcy złotych mogą liczyć laureaci stypendiów artystycznych. Będą one przyznawane w sześciu kategoriach. Termin zgłaszania kandydatów upływa 15 kwietnia.

Nagrody przyznawane będą:

- za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej

- za osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania kultury

- Nagroda „Mecenas Kultury Tarnowa”

- Nagroda Honorowa za całokształt pracy w zakresie twórczości artystycznej lub upowszechniania kultury

- Nagroda „Nadzieja Roku”

Po raz kolejny przyznane zostaną też Stypendia Artystyczne Miasta Tarnowa. Ma to być wsparcie dla osób twórczych, których energię i pomysły warto wykorzystać dla rozwoju kultury Tarnowa. Pieniądze ze stypendiów pozwolą realizować artystyczne projekty najbardziej obiecującym i oryginalnym twórcom. Będą przyznawane w następujących dziedzinach:
- literatura,

- sztuki wizualne,

- muzyka,

- taniec,

- teatr,

- film

Aby dokonać zgłoszenia kandydata do nagrody należy wypełnić kartę zgłoszenia dostępną na stronie www.kultura.tarnow.pl i wysłać ją – do 15 kwietnia- na adres w.kultury@umt.tarnow.pl Z kolei wnioski o stypendium można składać do 15 maja w Wydziale Kultury Urzędu Miasta Tarnowa, Rynek 7.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE