Do seniorów trafią przestrogi

2022-01-26 14:45
PIT
Autor: PIT.pl

Małopolscy seniorzy wraz z PIT- em dostaną ulotki ostrzegające ich przed falą oszustów wyłudzających pieniądze na różne osoby.

Od seniorów w 2021 roku wyłudzono prawie 9 milionów złotych. Dlatego problem jest ogromny. Mimo ciągłych ostrzeżeń wciąż padają ofiarą oszustów. Akcja prewencyjna rusza w lutym. Każdy senior w Małopolsce dostanie razem z rozliczeniem podatku ulotkę ostrzegającą go przed różnymi sposobami oszustw i wyłudzeń. Do małopolskich seniorów w ostatnim czasie trafiło też 200 tysięcy specjalnych laurek w Dniu Babci i Dziadka, które ostrzegały ich przed daniem się oszukać. Jak przyznają sami seniorzy, są łatwowierni, wynika to z chęci pomocy komuś bliskiemu, kto właśnie znalazł się w potrzebie. Na hasło wnuczek każdy się martwi, ze coś się stało i tak to działo, dodają.

- Do końca lutego seniorzy będą otrzymywać z ZUS-u PIT-y i chcemy dotrzeć z tą kampanią do jak największej liczby osób. Wraz z PIT-em senior dostanie ulotkę ostrzegającą przed oszustami podającym się za różne osoby. Ulotki dotrą do 900 tysięcy seniorów w całej Małopolsce - mówi komisarz Beata Wcisło z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Slang Młodzieżowy 2022 - udowodnij, że nie jesteś boomerem!

Pytanie 1 z 13
"Srogo" to inaczej...

"Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Seler zwyczajny – dlaczego warto jeść selery?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE